S7 Microwin ve s7-300 için step7 kurulum sırası nedir ?

graski

Üye
Arkadaşlar ben önce s7 Microwin v4.07 kurdum .problem yok
Fakat arkasından S7 v5.4 kurudm Licence Menager hata verdi.

Kurulum sırası mı ar.NE yapmam lazım hem Hem S7-200 hemde s7300-400 lere bağlanabilmem için

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
tam olarak hata nedir yazarsan daha iyi olur..hatanın içeriği ne...

İkiside birbirinden bağımsız yazılımlar birbirlerine göre öncelikleri yok. Kurduğun işletim sistemi nedir ?

Bencede bir sırası yok. Tekrar dene işletim sistemindende kaynaklanabilir. XP Professional SP3'de sorunsuz çalışıyor

Arkadaşlar özür dilerim geç yanıt verdim .Çünkü Format Attım.İşletim Sisteminden olmuş sanırım.İşetim Sistemi XP Pro SP3
Sıfırdan bir daha kurulum yaptım ve Microwin + Simatic Menageri tekrar yükledim.Herhangi bir Problem olmadı.Hatta WinCC 6.0 da yükledim.WinCC yüklememin amacını aşağıda sorumda yazdım
Bir siteden s7-200 usb-ppi kablo sipariş ettim.Bakıcaz kablo gelince duruma

Bir sorum daha var bizim sistemde Fiberoptik Ring hattı ve OLM 'ler yoluyla PLC 'lere ulaşıyoruz.Ben Wincc ve Simatic Menageri de yükledim peki bizim PC 'ler arızalansa ben bişekilde Dizüstümden Wincc Projem ile ONLİNE olabilirmiyim ?Daha önce PC arızalandı ben herşeyi sıfırdan yükleyip Haberleştirdim ama PC de CP5611 kartı var.Dizüstüden nasıl olmalı.USB ile herhangi bir şekilde nasıl OLM ye bağlantı yaparım.

Son düzenleme:
İşyerimde yeni yeni kullanmayı öğrendiğim s7 300 ü evdeki desktop pc' me kurup, simulasyonla denemeler yapmak istedim.Fakat bir türlü kurmayı başaramadım.
Bilgisayarım xp pro. sp3. Kurma işlemine başlıyor,kurulacak olan dosyaları (Freamwork,acrobat reader, automation lisans manager ve s7 programı) işaretli olarak gösteriyor.install e başlarken açılan kutuda next i tıkladıktan sonra mause imleci kum saati dönmeye bir başlıyor, next işaretli olarak saatlerce ekranda kalıyor.Hiç bir ilerleme emaresi yok.
Bu yüzden bilgisayarıma format attım, ve başka hiç bir programı kurmadan ilk bu s7 300 v 5.4 kurmayı denedim.Sonuç yine aynı. Hata da vermiyor.Dün gece kurulması uzun sürüyordur diye nerdeyse 2.5 saat bekledim. Olmadı..((

Acaba ben yanlış birşeymi yapıyorum.Yardım edebilir misiniz?

İşyerimde yeni yeni kullanmayı öğrendiğim s7 300 ü evdeki desktop pc' me kurup, simulasyonla denemeler yapmak istedim.Fakat bir türlü kurmayı başaramadım.
Bilgisayarım xp pro. sp3. Kurma işlemine başlıyor,kurulacak olan dosyaları (Freamwork,acrobat reader, automation lisans manager ve s7 programı) işaretli olarak gösteriyor.install e başlarken açılan kutuda next i tıkladıktan sonra mause imleci kum saati dönmeye bir başlıyor, next işaretli olarak saatlerce ekranda kalıyor.Hiç bir ilerleme emaresi yok.
Bu yüzden bilgisayarıma format attım, ve başka hiç bir programı kurmadan ilk bu s7 300 v 5.4 kurmayı denedim.Sonuç yine aynı. Hata da vermiyor.Dün gece kurulması uzun sürüyordur diye nerdeyse 2.5 saat bekledim. Olmadı..((

Acaba ben yanlış birşeymi yapıyorum.Yardım edebilir misiniz?

Bir yol gösterene ihtiyacım var.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri