S7-Manager Download ve HMI haberleşme sorunu

phatign

Üye
Merhaba arkadaşlar, S7 manager ile ve sonrasında Wincc Flexible ile bir kaç sorunum var sizden yardım rica ediyorum.

İlk olarak manager'ı kurduğumda s7-300 station ekleyerek download dediğimde sorun çıkarmıyordu. biraz fazla kurcalayınca download etmemeye başladı. Hardware'ı şu şekilde oluşturdum.

daha sonra OB1 'e deneme amaçlı basit bir program yazıyorum. Ve manager dan download dediğimde ve hatalarını alıyorum.

İlk sorunum bu arkadaşlar. Bu sorunu hallettikten sonra HMI haberleşmesini sormak istiyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
İlginiz için teşekkürler,
Dediğinizi yaptım şimdi ve aynı hatalar devam ediyor

Arkadaşlar bu sorunu hallettim. PLCSIM ile ilgili bi problem varmış.
Manager'da Insert menüsünden Smatic HMI Station ekliyorum. orada hazırladığım ekranı OB1 e yazdığım programla birlikte simülasyon yapmak istiyorum. Connection bölümünden tanımladığımda station ve partner gözükmüyor. Flexible içinde tanımladığım taglar ile işlem yapıyorum. değiştirğini gözlemliyorum. Adres olarakta I0.0 seçiyorum. fakat simulator ile çalıştırdığımda yazdığım programla birlikte çalışmıyor. Bundan hariç ne yapmam gerekiyor?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri