S7 200 PLC'yi İnternet Üzerinden Programlamak

mmmmavis

Üye
s7 200 siemens plc cihazını internet üzerinden programlamak yada izlemek mümkün mü. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
selam dostum

ben direk plcye baglanabilirmisin netten bilmiyorum ama bi program var simatik pcanywer diye onunla netten pc ye baglanip plcde islem yapabilirsin.

Arkadaşım bu iş için sanıyorum 243-1IT ethernet kontrol modülü var onunla bunu istediğin gibi internet üzerinden kontrol ve hatta yeni programını uzak bilgisayardan sisteme yükleme dahi yapabilirsin. Siemensin sitesinde s7 200 comminication procesor leri incelrsen yeterince açıklayıcı program ve döküman blabilirsin. Yalnız şunuda belirteyim en ucuz modül 450 euro dan pahalı. Bu özellik sadece s7 200 de yok. Mesela s7 300 de
343-1 s7 400 için ise v443-1 gibi modüller var. Eğer uzantıları IT ise direk WebPage şeklindede analiz yapabiliyorsun.

arkadaşlar bu konu ile ilgili rusyada bulunan plcyi istanbuldan kontrol edebilmek için en ucuz yol olarak şunu başardık.
rusyadaki plc yi ppı kablo ile bilgisayarra bağladık (bilgisayara plc programını yükledik)netten teamviever programı (uzak masaüstü ) ile o bilgisayara bağlanıp işlem yapabiliyoruz tek sorun orada sorun olduğunda bir kişinin bilgisarı makinenin yanına kurup açması gerekiyori
inşallah faydası olmuştur

em241 modem modulu var,ancak normal telefon hattından bağlanıyor belki işini görür,plcyi istediğin gibi programlayabilirsin

Biz şöyle bi uygulama yapmıştık.Visual Basicde bir server birde client programı yazdık ve WinSock Componenti yardımıyla internet üzerindeki bir bilgisayar ile benim bilgisayarımdaki S7-200 ü kontrol ettik.İstediğimiz hafıza alanlarına bilgi yazıp okuma,çıkışların aktif edilmesi vb konularda çalışmalar yapmıştık.İstediginiz bu ise mümkün tabiki ama Program yüklemek biraz zor..

ethernet modulunu takıp yapabılırsın cp 243 ama modemın portunu açman lazım ben agda denemıstım wireless agda delphıde cetvel degerleriniokudum ama ınternetten yapabılmek ıcın modemde portun açıkolması gerek

arkadaşlar bu konu ile ilgili rusyada bulunan plcyi istanbuldan kontrol edebilmek için en ucuz yol olarak şunu başardık.
rusyadaki plc yi ppı kablo ile bilgisayarra bağladık (bilgisayara plc programını yükledik)netten teamviever programı (uzak masaüstü ) ile o bilgisayara bağlanıp işlem yapabiliyoruz tek sorun orada sorun olduğunda bir kişinin bilgisarı makinenin yanına kurup açması gerekiyori
inşallah faydası olmuştur

bu yöntem hem basit hem kolay başkası sizin bilgisayarınızı her türlü kontrol edebiliyor tavsiye ederim

Plc değil bence sen bilgisayarı kontrol et uzaktan daha kolay olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri