s7-1200 rs232 haberleşme

elimde rs232 çıkış veren bir mesafe sensörü var. bunu plc ile haberleştirmek istiyorum.
rcv_ptp kısmında neler yapmam gerekiyor.

yada elinizde buna benzer bir şekilde haberleşme yaptığını örnek var mı?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
cm 1241 var elimde. rcv_ptp ile deniyorum ama hiç bir veri alamadım

hepsi için teşekkür ederim ama ben bir türlü rcv_ptp komutunu çalıştıramadım. Sistemde online olduğum zaman çerçeve yeşil omuyor. Rs232 bağlı cihazda bir sorun olabilir mi acaba?

Birde örnekler çok güzel ama bana rs232 den gelen bilgi sürekli lazım. bu yüzde her hangi bir şekilde sürekli tetiklemek gerekiyor mu? Ben sadece gelen bilgi değişeceği zaman tetiklemek istiyorum.

hyper terminal ile de haberleştiremedim. rcv_ptp error dışına başka bir çıkış vermiyor. modül bozuk olabilir mi acaba?

hepsi için teşekkür ederim ama ben bir türlü rcv_ptp komutunu çalıştıramadım. Sistemde online olduğum zaman çerçeve yeşil omuyor. Rs232 bağlı cihazda bir sorun olabilir mi acaba?

Birde örnekler çok güzel ama bana rs232 den gelen bilgi sürekli lazım. bu yüzde her hangi bir şekilde sürekli tetiklemek gerekiyor mu? Ben sadece gelen bilgi değişeceği zaman tetiklemek istiyorum.
sorun nedir tam olarak bilmiyorum.modülü üzerindeki yeşil led sürekli yanıyorsa modül tanıtılmış demektir.
ikinci soru da ise ben 100 ms lik kare dalga oluşturdum. böylece 100 ms de bir bilgi gönderiyordu.sürekli göndermesini istemiyorsan ,, istediğin zaman REQ yu enerjilendirirsin böylece bilgi alırsın.
modül özelliklerinden 9600 8n 1 gibi ayarları kontrol et.

versiyon sorunu varmış düzelttim şimdi modül çalışıyor fakat bilgi almasını sağlayamadım. onu da çözerim herhalde. buffer kısmına mı bilgi gelmesi gerekiyor değil mi?

sorun sensöre komut vermek gerekiyormuş sürekli data göndersin diye send_ptp ile hallettim. şu an sorunsuz bilgi akışı oluyor. Gelen byte yada char datayı stringe nasıl çevirebilirim örnek var mıdır?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri