s7 1200 plc

102 nolu port tia portalın kulanmış olduğu port imiş 443-80 nolu port yönlendirme ilede web serrver a ulaşabildim denemeler sonucunda

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
siemens 102 nolu portu kullanıyor s71200 lere özel değil yani genel.şimdi port yönlendirme yaptıktan sonra s71200 plc sine yükleme yaparken routere tik at öle yükle.sonra uzaktan online olacağın zaman routerla işin yok artık sadece modemin iç ip sini giriyorsun device configurasyonda sonra kaydet dedikten sonra online oluyorsun bilmem anlatabildimmi karışık olduysa kusura bakma anlamadığın yer olursa tekrar yaz lütfen kolay gelsin

Yaptığım web sayfasına ulaşmak için o pc den plc ye kodu yükleyerek yapabiliyorum yoksa tarayıcı girdiğim ıp adresini bulamıyor. Ama ben telefondan da giriş yapmak istiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

@electroman20 Ek olarak "uzaktan online olacağın zaman routerla işin yok artık sadece modemin iç ip sini giriyorsun device configurasyonda sonra kaydet dedikten sonra online oluyorsun" demişsiniz kaydet derken neyi kastettiniz? Ben PLC programı kurulu olmayan bir bilgisayardan da PLC'yi kontrol etmek istiyotum.

siemens 102 nolu portu kullanıyor s71200 lere özel değil yani genel.şimdi port yönlendirme yaptıktan sonra s71200 plc sine yükleme yaparken routere tik at öle yükle.sonra uzaktan online olacağın zaman routerla işin yok artık sadece modemin iç ip sini giriyorsun device configurasyonda sonra kaydet dedikten sonra online oluyorsun bilmem anlatabildimmi karışık olduysa kusura bakma anlamadığın yer olursa tekrar yaz lütfen kolay gelsin
merhabalar,
s71200 plc sine yükleme yaparken routere tik at öle yükle derken ne kast ettiğinizi anlayamadım.
ben modemde plc min ip adresini 102 porta yönlendirdim yükleme sırasında modem ip giriyorum fakat yine görmüyor bağlanamıyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

merhabalar,
s71200 plc sine yükleme yaparken routere tik at öle yükle derken ne kast ettiğinizi anlayamadım.
ben modemde plc min ip adresini 102 porta yönlendirdim yükleme sırasında modem ip giriyorum fakat yine görmüyor bağlanamıyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

Lokal de yükleme yaparken router seç (routerin lokal ipsini yaz) ve öyle yükle uzaktan online olurken routerın global ipsini plc ipsi yerine yaz online ol. Uzaktan yükleme yaparken dikkat edilmesi gerken şey sadece software yüklemesi yapmalısınız hardware güncellmesi yap derseniz routerın global ipsini plc ye yüklemeye calişir ve artık plcye erişemezsiniz. lokalde erişimi olan cihazlarda erişemez hale gelir. tekrar lokalde plcye bağlnıp plc ipsini ve gateway kısmını düzeltmeniz gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri