s7 1200 plc

arkadaşlar s7 1200 plc ye internet üzerinden online olabilirmiyim böyle uygulama yapan oldu mu?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
internetten online olabilrisin. kurcak olduğun sistem ayrıntıları hakkında detay verebilirsen yardımcı olmaya çalışırım.

yurt dışına bir pano yapıyoruz s7 1200 le eğer orda bir arıza çıkarsa gitmeden internet üzerinden bağlanıp gerekiyorsa programda değişiklik yapmak istiyorum.şimdi ben plc yi modeme bağladıktan sonra başka program kullanmadan s7 1200 kendi ayarlarından çözebiliyormuyum bu işimi?

cevabı merakla bekliyorum güvenlik seviyesini ve kullanmayı planladığınız firewall hakkında bilgi verirseniz sevinirim.kolay gelsin

Denemeler ve araştırmalar sonucunda bu işin statik ip ve vpn bağlantı ile olacağını yabancı forumlardan gördüm.
yani epey bir uğraşmak lazım...
ben şimdilik bunları tespit edebildim boş zamanlarımda bakıp yine bilgi vermeye devam edicem inşallah.
saygılar.

arkadaşlar herkese kolay gelsin.öncelikle s71200 plc mizi modeme bağlıyoruz.sonra modemin 102 nolu portunu plcmizin IP sine yönlendiriyoruz.sonra internetten bağlanmak için modemin bağlı olduğu ağ IP si ile bağlandıkmı s71200 plc ile haberleşebiliyoruz.iyi çalışmalar...

teamviewer adlı program uzak masa üstü programıdır ve eğer uzaktaki PLC nin bağlı olduğu PC ye ve kendi PC nize bu program yüklernirse tabiiki şifreleri elle sizin vermeniz şartıyla (Aksi halde her açma kapamada şifre değişir) sanki PLC sizin PC nize bağlıymış gibi rahatça çalışabilirsiniz. Bence uzak PLC ler için en ucuz ve etkili çözüm budur. Programı nette ararsanız demolarını bulursunuz. İyi çalışmalar.

en net sonuç istiyorsan sıemens automeişın sitesinden (murat bombacı) s7 1200 türkiye lansman ismi murat bey yardımcı olabilir

electroman20 arkadaşım 102 nolu portu plc ıp sine yönlendirdikten sonra plc den bir ayar yapmamız gerekiyormu?yani s7 1200 ler genel olarak bu 102 nolu portu mu kullanıyorlar

astaro.JPG
aynı şekilde bizde uzun zamandır okul bünyesinde s7-300 güvenlik seviyelerini araştırıyoruz Astaro (Astaro Internet Security - Connect With Confidence) marka frewall ile bu iş çok kolay ve güvenli ama güvenlik seviyesi tartışılır.Bu sistemde kulanacağın S-NAT ve D-Nat sayesiinde istediğin gibi sadece ip üzerinde yada kendi belirleyeceğin http yada farklı protokollerle internetten kontrol edebilir aynı şekilde uzaktanda kontrol alabilirsin anlamana yardımcı olman için bir resim gönderiyorum oradanda anlayabilieceğine eminim aklına takılırsa sorabilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri