S7 1200-ATM 60 Absolute Encoder Profibus Haberleşmesi

Arkadaşlar ;
s7 1200-atm 60 absolute encoder profıbus haberleşmesi hakkında fikri olan var mı?
Elimde cm1243-5 profibus modulu,s7 1200 cpu 1214c, sıck atm-60 var.
Ama s71200 ün hardware kütüpanesinde simens ürünleri dışında bir ürün yok.
Dolayısıyla profıbus'a atm 60'ı ekleyemiyorum.

Bilgisi olan arkadaşların acil yardımına ihtiyacım var.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kendim cevap buldum. Sick'in sitesinde var.
gsd profibus olan dosyayı indirip hardware kütüphanesine kuruyorsunuz :)

ATM60 absolute enkoderi biraz tırmalamıştım grabli.gif S7 315 2DP ile profibus üzerinden haberleştirdim yalnız ilginç olan bu enkoder sıfırdan negatife geçmiyordu(- yöne saymıyordu yani) o yüzden offset değeri verip orayı sıfır kabul etmem gerekti sizde böyle bir durumla karşılaştınız mı?
Ayrıca bu enkoder RPM(hız) hesabınıda otomatik hesaplayıp PB hattından size veren kullanışlı bişi.

Son düzenleme:
Evet aynı durumla bende karşılaştım. offset değeri vermek gerekiyor. S7-300 de sorun çıkarmıyor da, s7-1200 de tırmalıyorum şu an :)

Haberleşme hızı en iyi verimi kaçta almıştın. 187,5 düşük mü olur ?

atm 60 encoderin değerini istediğim zaman sıfırlamak istiyorum arkadaşlar buna izin verirmi?

Merhaba arkadaşlar s7 1200 ile sick afm60 enkoderi profinet üzerinden haberleştiriyorum. Parameter Access Point menüsünden ayarları yapıyorum fakat 1073741824 kadar sayma işlemi yapmam gerekirken 220000000 lere kadar sayma yapabiliyorum. Enkoder bir turunda 4096 pals üretiyor.Sonuç olarak sistemim çalışmıyor.
Lütfen bana yardımcı olun kafayı yemek üzereyim.
enkoder ayar safyasının resmini ekledim .
Birde enkoder okuma int içinde farklı bir yerden bit gelme söz konusu değil.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22.1 KB · Görüntüleme: 62
  • Ekran Alıntısı_1.PNG
    Ekran Alıntısı_1.PNG
    13.9 KB · Görüntüleme: 51

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925