sıva altı buat ile ilgili problem

hkns

Üye
arkadaşlar herkese kolay gelsin

benim sorum sıva altı buatları nasıl kapatabilirim Bu tip bi soruyu daha önce bi arkadaşımız buatı sıvayla kapatsam nasıl bi sorun olur diye sorduğunda neden böyle bi iş yapmak ihitiyacı hissettiğini merak etmiştim.Ancak şimdi aynı duruma ben geldim :)))Avrupa Birliği İnsan Hakları kapsamında nezarethaneleri standart hale getirmek için elektrikli aksamları nezarethanelrin dışına çıkarmamız gerekiyor Durum böyle iken buatların kullanılmayacağını varsayarsak ekleride çok iyi bir şekilde bantlayıp izole edersek sıva alçısıyla buatları kapattırsak ne olur yada başka fikri olan arkadaşlarımız yardım ederse çok sevinirim İlginize şimdiden teşekkür ederim

hayırlı günler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
abi ikiside aynı işlevi görür ancak sıva ile kapattirsan iyibir sıva yapman gerek iyi yapılmayan alcı da zaten belki biliyorsun vurunca hemen kopu veriyor

ben bazı komu lojmanlarında gördüm buat üstüne sıva yapılıyor, ama arıza ararken iş çok zor kırmak lazım tabi yeri bulabilirsen !!!

Buat biraz derinde kalıyorsa,buat kapağı ile kapatıp üstünü alçı veya sıvayla kapatabilirsiniz.Bu şekilde ihtiyaç halinde buata müdahale edebilirsiniz.

İlerde o buat sana çok lazım olur unutma.

Moderatör tarafında düzenlendi:
buatın bana lazım olacağının farkındayım ben aklıma gelen ilk fikri yazmıştım zaten bana yardımcı olabilecek fikirlerinize açığım değerli arkadaşlarım benim nezarethanedki o buatlardan bi şekilde kurtulmam lazım:) ilginize teşekkür ederim
hayırlı günler

ben senin yerımde olsam eğer duvar musaitse matkapla delik delerim ön duvara tasırım kabloları yok duvar düz ise arkaya geçme ihtimali yoksa kabloları değiştir direk çek buata gerek kalmasın ekleri başka yerde yap buatın içine kağıt doldur sonra sıva gitsin

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri