Sıralı Otomatik 3 Motor Çalıştırma

Ben plc yeni başladım. İkinci el plc falan aldım ama pc ye hangi programı yükleyeceğimi bilmiyorum yani plcye göndereceğim yazılımı hangi programda hazırlayacağım. nette aradım hiçbirşey bulamadım. Bilgi verirseniz sevinirim
Aldığın plc marka ve modeline uygun programı bulmalısın. plc marka ve modeli nedir?

Sıemens s7 1200 bu iş benim tahmin ettiğimden daha zor galiba. Diğelimki s7 1200 için program yazmayı öğrendim başka model veya başka marka için öğrendiğim program bir işe yaramayacakmı ve hermarka/model için bilgisayarda ayrı programmı olması gerekiyor

Sıemens s7 1200 bu iş benim tahmin ettiğimden daha zor galiba. Diğelimki s7 1200 için program yazmayı öğrendim başka model veya başka marka için öğrendiğim program bir işe yaramayacakmı ve hermarka/model için bilgisayarda ayrı programmı olması gerekiyor
S7 1200 İÇİN TİA PORTAL V13 KURMAN GEREKİYOR PCYE siemensin sitesine üye olarak indirebilirsin. Sitedeki tüm linkleri indirip exe dosyasıyla kuracaksın. siemens plcler tek bir programla yazılabiliyor tia portalla fakat diğer markalarda bu değişebiliyor modeline göre. tia portal kurulumu için yotubede gerekli bilgiler var. Başka marka plcde yaptığım program o plc için geçerlidir. fakat program yazma mantıkları aynı bazı plcler daha zengin menü sunar sadece. örneğin fatek plc programı parasız ve kolay kuruluyor ondan başla derim. Elinde siemens varsa tia portal kurmak seni bayağı uğraştırır bu forumda tia portalla ilgili bilgiler var bakabilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri