Sıralı 5 role nasıl çekilir

yavuz31

Usta Üye
Arkadaşlar 5 ad zelio 8 pin 2 kontak role 15 saniye arayla tek tek çektirip bıraktıracam hava valflerine aç kapa komutu verecek PLC,TVİDO gibi ürünlerle bu iş kolay ancak ben ucuz yollu bir cihaz arıyorum amaç plc 500 tl twido 500 tl vs bukadar masrafa girip elektronikle uğraşmadan 5 ad zelio role kullanıp sıralı bir şekilde 15 saniyede bir çekip 2 saniye sonra bırakıp diğerine geçecek ve sürekli senkronize halde gün boyu devam edecek mantığı ve sistemi kumandayı biliyorum sadece bana plc ve akıllı roleden daha ucuz emko,elimko gibi digital sayıcı cihazlar lazım set değer girilerek 15 saniyede bir tek tek kontak verecek yildiz üçgen ,flaşörlü zaman roleleri gibi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar 5 ad zelio 8 pin 2 kontak role 15 saniye arayla tek tek çektirip bıraktıracam hava valflerine aç kapa komutu verecek PLC,TVİDO gibi ürünlerle bu iş kolay ancak ben ucuz yollu bir cihaz arıyorum amaç plc 500 tl twido 500 tl vs bukadar masrafa girip elektronikle uğraşmadan 5 ad zelio role kullanıp sıralı bir şekilde 15 saniyede bir çekip 2 saniye sonra bırakıp diğerine geçecek ve sürekli senkronize halde gün boyu devam edecek mantığı ve sistemi kumandayı biliyorum sadece bana plc ve akıllı roleden daha ucuz emko,elimko gibi digital sayıcı cihazlar lazım set değer girilerek 15 saniyede bir tek tek kontak verecek yildiz üçgen ,flaşörlü zaman roleleri gibi
Yavuz Bey merhaba,
ucuz yollu yapacaksan gemo ile yap biz bunu yıllardır gemo ile yapıyoruz.

Elektronik olarak yapabilirsin fiyat daha uygun olacaktır

Single loop cihazlarla 1 ya da 2 tane cikisa ulasabilisin.

Cikis sayisi fazla oldugunda PLC daha ekonomik olacaktir. GMTCNT marka PLC ler ile ihtiyacina cok esnek ve oldukca ekonomik cozum uretebilirsin. Urunleri www.gmtcontrol.com adresinden inceleyebilirsin. Cok faydali olacagina eminim.

istediğiniz sistemi elektronik olarak yapabiliriz. daha uygn olur

ugrastiginiza degmez alin bir gemo 5 satir program
yada program bile yazmazsiniz
durum makinasindan cok daha kararli saglikli olarak yaptirabilirsiniz

http://www.blackstn.com/_y/page14.php
Googlede, "sıralama rölesi" diye arattım, bu röle çıkdı.

Ayrıca 3 motorlu, hidrofor motoru sıralama röleleri var ama, siz 5 li sıralama istiyorsunuz.
Yanılmıyorsam , siz tekstil fabrıkasındasınız. Eskı ramöz makınalarında, harman hallaç larda motorları sıra ile devreye alan küçük birzaman rölesı motor ıle dömdürülen siviç grubu vardır. Ayrıca, harman hallaç tesislerinde, teleflerı toplayan sılaramala siviç grupları vardır. Eskı, iptal edilmiş gruplarda bulabilirsiniz.

elimko marka 12 kademe içerisinde dahili 24 vdc trafosuda mevcut digital gösterge elimde var ancak ide kablosu ile çıkış alıp karta giriyor kart sürekli patlama çatlama ve yanma yapıyo ben ide kablosunu jakını çekip kesip kablo uçları ile 8 pin zelio role çektirip kuru kontak kullanacağım

1 adet Flaşör röle ile çözebilirsin flaşör röle üzerinden ON ve OFF olamk üzere 2 zaman ayarlarsın.1 röle devreye girdikten sonra.2 rölenin devreye girmesi için 1. rölenin devrede olması şartını sağlarsın. 3. rölenin devreye girmesi için 1.ve 2. rölenin devrede olması şartını sağlarsın. Bu şekilde devam eder.

Selamun Aleyküm
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/hidrolik-piston-yukarı-aşağı-hareket.93214/#post-574685 konusunun devamında benzeri bir örnek bulunmakta.(Mantık olarak incelememiştik, gerekirse geliştirilebilir.)
Elektronik olarak Pic ve transistörlü tip uygulamalar da birer alternatiftir.
Konudaki örnekte basitçe zaman gecikmesi eklenemeyebilir. Bunun yerine rölelerin enerjilediği hattın girişi (muhtemelen ortak hattır ve ya ortak alınabilir) her kaymada geciktirilirse (yani gecikme devresi kontak uçları enerji girişine uygulaırsa) röle çıkışlarında dolaylı olarak zaman gecikmesi elde edilebilir.
Diğer taraftan bu tip elektromekanik cihazlar forumda ele alınabilir. Piyasada olmayan ve boşluk doldurabilir nitelikte elektromekank sistemler faydalı olabilir.
15 dk aralıklara bölünmüş olarak hatırladığım 24 sa.lik yuvarlak zamanlamalı priz yerine göre bir ihtiyaç gidermiştir. Farklı kombinasyonları da ele alınabilir.
Başarılar dileriz.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri