Sıcak Hava Tabancası

arkadslar bende tgf 2058 1600w sıcak hava tabancası var geçen çalıstırdım biraz uzun çalıstırdım sanırım 10 dk dinlendirdim ama bir dahaki deneyisimde çalısmadı içini açtım baktım çok karmasık bir sistem mevcut değil sorun nereden kaynaklı olabilir

tgf 1600w - Google'da Ara

motor sargısına bantlanmış termik sigorta var aşiri sicaktan erımış olabılır değiştır veya kisa devre bağla yalnız uzun surelı çalıştırmamaya dıkkat et

motor sargısına bantlanmış termik sigorta var aşiri sicaktan erımış olabılır değiştır veya kisa devre bağla yalnız uzun surelı çalıştırmamaya dıkkat et

evet motorun yastık sargısında bulunana kondansatöre benzeyen sigorta var o açık devre olmuş olabilir birde kömürleri bitmiş olabilir kömürler sigortalı kömürse ve bittiyse çalışmaz bilginize..

bahsettgniz sigortayi bulamadim benim gördugum motora bgli 4adet diyot

bahsettgniz sigortayi bulamadim benim gördugum motora bgli 4adet diyot
O zaman saç kurutma cihazından farkı yok. Isıtıcı telerin olduğu gövdede bimetal termik var motordan bir uç ona gidiyor direk yanluış hatırlamıyorsam. Ölçü aletinin düdüğüyle geçirip geçirmediğine bakabilirsin.

el aletleri tamiratı yapan birisi olarak el aletleri ısı üretense genelde yada sargıda ısınma meydana getıren zorluya karsı çalısan bır makına ise ya karbon direnç vardır ya ısı termığı-sigortası vardır öncelikle sargı üzerine bakılır eger sargıya bantlanmış bir küçük direnç misali bir malzeme yoksa krom nıkelden urtılen rezistan tellerinin sarmalsal dolandığı noktaya bakılır ordada bu parça yoksa saç kurutma makılarındakı sıstem gııbı mekanık termık vardır bu termıkler asırı ısınmada esneklıgını kaybeder ve makına asırı ısındıgındakı açık devreyı acar ve oglece kalır cunku ozellıgını kaybetmiştir.sonrakı kullanımda kapalı devre yapamaz ve cıhaz calısmaz.malzemenın yenısı bulunur ama takması montajı meşekatli onun ıcın kapalı devreyı kendımız tamamlamalıyız bu nıkel tel olabılır.lehim olmaz ve bu sekıl devre tamamlanırsa unutmamalıdır kı cıhaz aşırı ısıdan uzak tutulmalı yoksa rezistan tellerınız kopacaktır.bu benım önerim sadece geçici bir öneridir ve servisinde değişmesi en mantıklısıdır 3 kuruşluk traş 5 kuruşa düzeltilir olayına gitmemek lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri