sürücü seçimi için yardım

mgunduz03

Üye
Arkadaşlar 30 KW - 22 KW ve 15 KW lık 3 adet sürücü alacağım bir kaç fiyat araştırması yaptım. En uygun fiyata ABB marka var ama nasıl olduğunu tam olarak bilmiyorum. ikinci olarakta telemecanique var aralarında 3 sürücü dahil 650 euro toplamda fark var. Siemens G120 lede telemecanique arasında fiyat farkı yok gibi hangisini almam gerekli hangisini alırsam daha sağlıklı olur lütfen yardım edin.Benim Telemacanique alasım var çünkü opertör panel falan üzerinde siemenste falan harici alınıyomuş. Ayrıca bu sürücüleri 30 KW kompresöre ve 22 KW ve 15KW 2 adet fan motoru var 5 dk dur kalk yapan onlara takacağım enerji tassarruf amacıyla tasarruf sağlamam mümkün olurmu acaba motorlar yıldız- üçgen kalkıyor.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Son sorudan başlıyalım, motorların yıldız/üçgen olması sürücüde fark etmıyor, dırekt üçgen baglıyacaksınız zaten.
Genel olarak, yumusak kalkıs olacagından, kalkışdakı aşırı akımlardan kurtulursunuz.
Kompresör için, PID kontrol yapmanız gerekır, ayarlı yüke yaklaşınca , devir ayarlama-düşürme...
Fan larda, devir düşürünce; basacagı veya emeceği hava debisi ve basıncı düşeceğinden (devır ayarı yapıyorsanız) işletmeye etkisi ne olur, araştırmalısınız.
Kalkışdaki demaraj akımlarından kurtulmak ıstıuyorsanız. SOFT STARTER kullanırsanız malıyetiniz düşer.

Son sorudan başlıyalım, motorların yıldız/üçgen olması sürücüde fark etmıyor, dırekt üçgen baglıyacaksınız zaten.
Genel olarak, yumusak kalkıs olacagından, kalkışdakı aşırı akımlardan kurtulursunuz.
Kompresör için, PID kontrol yapmanız gerekır, ayarlı yüke yaklaşınca , devir ayarlama-düşürme...
Fan larda, devir düşürünce; basacagı veya emeceği hava debisi ve basıncı düşeceğinden (devır ayarı yapıyorsanız) işletmeye etkisi ne olur, araştırmalısınız.
Kalkışdaki demaraj akımlarından kurtulmak ıstıuyorsanız. SOFT STARTER kullanırsanız malıyetiniz düşer.
kompresör için PID nasıl yapılıyor bilgi verebilirmisiniz. Ayrıca softstarter bağlarsak sürücüdeki verimi yani tasarrufu sağlayabilirmiyiz.

birde sormayı unuttum ABB en uygun fiyatı olan sürücü tercih edermisinizyoksa tercih ettiginiz bir marka var mı. tsk

birde sormayı unuttum ABB en uygun fiyatı olan sürücü tercih edermisinizyoksa tercih ettiginiz bir marka var mı. tsk
ben daha küçük güçlerde ABB sürücüler kullandım acs150 ve inan kullandığıma pişman oldum ve şimdi eski sürücüleri Allen Bradley in POWER FLEX modeliyle değiştiriyoruz sorunsuz çalışıyor ve fiyatları da daha uygun.Soft starter olayına gelince soft starteki yumuşak yol vermeyi sürücüde de yapabilirsin.Motor çalışma zaman ayarı yani rampa ayarıyla ve soft starterden çok daha fazla seçeneğin olur değişik hız ayarlama gibi!

Control Technics'i de araştırın bence.

ben daha küçük güçlerde ABB sürücüler kullandım acs150 ve inan kullandığıma pişman oldum ve şimdi eski sürücüleri Allen Bradley in POWER FLEX modeliyle değiştiriyoruz sorunsuz çalışıyor ve fiyatları da daha uygun.Soft starter olayına gelince soft starteki yumuşak yol vermeyi sürücüde de yapabilirsin.Motor çalışma zaman ayarı yani rampa ayarıyla ve soft starterden çok daha fazla seçeneğin olur değişik hız ayarlama gibi!

ABB yi forumda araştırdım herkes memnunum diye yazmış onun için sordum bende zaten pek kullanma taraftarı değilim. Allen bradleyin kinetix servo sürücüleri var bizde sürücü sürekli alakasız motor aşırı akım E49 arızası veriyor. 2 yılda 4 tane sürücüyü bu yüzden değiştirdik. AC sürücüleri nasıl bilmiyorum. softstarteri sormamın amacı sürücü ile arasında fiyatta 4 katına yakın fark var.

Son düzenleme:
Arkadaşlar 30 KW - 22 KW ve 15 KW lık 3 adet sürücü alacağım bir kaç fiyat araştırması yaptım. En uygun fiyata ABB marka var ama nasıl olduğunu tam olarak bilmiyorum. ikinci olarakta telemecanique var aralarında 3 sürücü dahil 650 euro toplamda fark var. Siemens G120 lede telemecanique arasında fiyat farkı yok gibi hangisini almam gerekli hangisini alırsam daha sağlıklı olur lütfen yardım edin.Benim Telemacanique alasım var çünkü opertör panel falan üzerinde siemenste falan harici alınıyomuş. Ayrıca bu sürücüleri 30 KW kompresöre ve 22 KW ve 15KW 2 adet fan motoru var 5 dk dur kalk yapan onlara takacağım enerji tassarruf amacıyla tasarruf sağlamam mümkün olurmu acaba motorlar yıldız- üçgen kalkıyor.

merhaba
abb kompurasörde kullanma randıman alamazsın (standart devirde boşta çalışırken ani kalkış yapıyor ne kadar ayar yaparsan yap set basınçı düşünce max 9,8 set9,5 alt sınır 9,2 demek istedğim 9,5 ten aşağı düşerse boşta ani kalkış yapıyor 40 kw kadar çıkıyor boşta 13,4 kw çalışıyor.)
pıd uygulamasını vidalı kompurasöre uygulayabilirsin logic kullanman lazım
ben danfos öneririm kompurösörde şuan o var harika çalışıyor tabiki motorda önemli?

PID nasıl oluyor bana biraz açıklama yaparmısınız. Bağlantısı falan nasıl yapılıyor.

Kompresörün çıkış basıncını ölçmek için transmitter kullanıyorsun basın yükseldiğinde motor devri paralel ve ters orantılı olarak düşüyor çıkış basıncı düştüğünde devir yükseliyor vidalı komresör ise 600 d/dk altında ki hıza düşürmemelisin pıd kontrolün basit mantığı

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri