Sürücü hakkında bilgi paylaşımı

mstfapak

Üye
Merhaba,

Motor Bilgileri; 30 kW 380 V. 59 A. 1500 RPM olan bir motorla alakalı aklıma takılan bir kaç soruyu soracaktım.

1. Bu motora ilk start verdiğimizde 1500 RPM ile çalışmasını istiyorum.
2. Start verildikten sonra istenilen bir zamanda 750 RPM'e düşmesini istiyorum. İstenilen bir zamanda da 1500 RPM'e çıkmasını istiyorum. (Bu 750 - 1500 RPM arasındaki geçişler için elimde bir kontak çıkışı var röle ile istenileni yaparım.)
3. Bu işlemleri sürücü ile yapabilir miyim?
4. Yapabilirsem önerdiğiniz bir sürücü var mı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Motoru direk 1500 devirr cikaramazsin biraz zaman gecmesi gerekir yani kalkisini yapmasi lazim bir de motorun miline ne bagli bu nu sormamin sebebi surucu secimi icin
2 sorunun cevabida surucuyle her turlu yaparsin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Motoru direk 1500 devirr cikaramazsin biraz zaman gecmesi gerekir yani kalkisini yapmasi lazim bir de motorun miline ne bagli bu nu sormamin sebebi surucu secimi icin
2 sorunun cevabida surucuyle her turlu yaparsin

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Motorun miline hidrolik yağ pompası bağlı. Kalkış için geçen süre tahmini ne kadar olur?

Merhaba,

Motor Bilgileri; 30 kW 380 V. 59 A. 1500 RPM olan bir motorla alakalı aklıma takılan bir kaç soruyu soracaktım.

1. Bu motora ilk start verdiğimizde 1500 RPM ile çalışmasını istiyorum.
2. Start verildikten sonra istenilen bir zamanda 750 RPM'e düşmesini istiyorum. İstenilen bir zamanda da 1500 RPM'e çıkmasını istiyorum. (Bu 750 - 1500 RPM arasındaki geçişler için elimde bir kontak çıkışı var röle ile istenileni yaparım.)
3. Bu işlemleri sürücü ile yapabilir miyim?
4. Yapabilirsem önerdiğiniz bir sürücü var mı?

Danfoss Frekans Konvertorlerinde Lojik parametresinden röle kullanmadan yapabilirsin. Röle kullanarak uygulamayı yapabilirsin.

simens micro master 440 la yapabilirsin kalkış rampması 0 yaparsın 701 parametre ile1001 parametrelerle ikinci frekens ayaralrı yapabilirsi

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri