RTU cihaz test

Merhaba değerli forum üyeleri;
Forumda henüz yeniyim bu ilk konu başlığım.
Sizlere danışmak istediğim konu şöyle. Elimde SEL AXİON RTU modülü var. PowerCoupler 120/240 Vac 125/250 Vdc beslemeli. RTAC, PowerCoupler, 24 Digital ve 16 Analog İnput ethercat modülleri montajını hallettim.
Örnek bir proje yapmak istiyorum bu RTU ile ve projeyi bitirdim.
Yardım istediğim konu Analog ve Digital girişleri test için nasıl bir Cihaz kullanmam gerekiyor. Elimde Sadece çok fonksiyoner sayılamayacak bir osiloskop var. Bunu kullanarak veya alternatif olarak digital ve analog giriş portlarını uyarabileceğim bir sinyal source önerebilir misiniz. Evdeki imkanlar ile olursa daha iyi olur. şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Digital sinyaller için 24V DC kullanabilirsin. Ben S7 300 ile çalışıyorum. Analog giriş için LM317 kullanıyorum. Bu elemana pot yardımı ile 1.24v ile 12V arası gerilime ayrlamak mümkün. 0 ile 10v isteyen girişler için bu şekilde kullanıyorum. 4 ile 20mA isteyen girişler için çıkışına 30mA çeken bir yük yardımı ile PLC ye seri giriyorum. Pot ile istediğim değeri analog bilgi olarak girebiliyorum. Ev ortamı için ucuz bir cözüm.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri