RST Sinyal Işığı Problemi

Elle çizdiğim projeyi ekledim. En sağda Motor Koruma'ya paralel bağladığım RST ışıkları var... Bunun üzerinden daha net konuşuruz bence, hatam varsa da daha rahat ortaya çıkar :) Şimdiye kadar ki detaylı cevaplarınız için çok teşekkür ederim..

Ekli dosyalar

• 20140904_171629.jpg
    20140904_171629.jpg
    866.8 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
projede ciddi bir sıkıntı görünmüyor

sedece eksikliği tamamla yeter

kumanda fazı için 4 amp sigorta kullan
faz koruma rolesi kullan
acil stop butonu kullan
faz koruma rolesi ve sinyal lambası için 3 ad 1 veya 2 amp cam sigorta kullan
lamba sorunun ise düzelir muhtemelen düzelmez ise hata

kesinlikle nötr ana beslemeden pano içerisine kadar olan bir yerde gevşek gözden geçir
lambaları değiş led yap schnieder marka
mümkünse kumanda devreni power supply 24 vdc kullan

Çok teşekkürler yorumlarınız için. Öğrenmek için soruyorum..

4 amper hesabını nasıl yaptınız ?
Acil Stop'ta haklısınız..
Faz Koruma için bir marka öneriniz var mı ?
Butonlarım Schnieder..
Kumandayı bu pano için 24 VDC yapamıyorum maalesef ama diğer projelerde yapacağım..

"kesinlikle nötr ana beslemeden pano içerisine kadar olan bir yerde gevşek gözden geçir"

Burada "gevşek" derken demek istediğinizi tam kavrayamadım. Faz kablomdan RST ve Nötr geliyor. Toprak gelmiyor. Ama Nötr hattımı bobinlerin A2 lerine ve lambaların eksilerine verdim sadece. Farklı bir yere gitmiyor.

Son düzenleme:
kumanda devresi fazla akım çekmeyen bir kaç cihazdan oluşur kontaktör role faz koruma bu cihazlarda genelde 4 veya 6 amp akım sıtandarttır 2 amp kesinlikle olmuyor tecrübe ile sabit klasik panolar için 4 veya 6 amp idealdir

panoya girişe kadar nötr sağlam olabilir pano içerisine dikkat et ve lambalarını değiş led yap topraklama mutlaka panoya bağla

Arkadaşım bak sende soyluyorsun kontaktor cekince yaniyor diye. Motor sargisindan sinyal lambasına geri besleme gelir ve t fazindaki lamba diger ikisinden daha az isik verir. Faz koruma rolesi birakirsan sorun cozulur. Ayrica istersen lambalari yildiz baglantisina gore baglaya bilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri