Rs232 seri port devresindeki sorun?

Öncelikle tavsiyem rs232 yi çöpe atıp pl2303 alman max la rs232 dönüştürücüsü ile uğraşırken çok vakit kayboluyor...
İnternette c# seriport seklinde arama yap en sağlıklı yöntem direk c# kontrolü hyperterm biraz sıkıntılı

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Dediklerinize çok fransız kaldım. pl2303ü araştırdım her türlü pici seri haberleştirirsek sıkıntı yok. Bu benim proje ödevim olduğundan seri port ile bilgisayardan bir kaç tane led yakmam lazım. Bunu burda paylastım ve [MENTION=99379]kudretuzuner[/MENTION] sağolsun bu devreyi gönderdi ve öğretmene gösterdim tamam bu olur dedi. Yani bu tarz birşey bulmam lazım. Sizin dediğiniz c# araştırmasınada başladım.

Şema başarılı değil, önce sadece ledyakacak devre yap sonra röle ilavesi kolay, baştan yap :( hatta yapılmış devre bul.

Bu devreyide bu forumdan buldum ve devrenin çalıştığını söyledi. Sizin dediğiniz gibi aslında ilk picten led yakmaya çalışsam daha doğru bir yaklaşım olur ancak programlama bilgim yok hex dosyalarını netten bulup okulda öğretmenlere programlatıyorum. Onun için pek deneme şansım olmuyor.

Asıl amacım şu; bilgisayardan rs232 seri portu ile led yakmak. Proje ödevi olarak verildi ve nette en uygun bunu bulduğum için buna giriştim.

Bir sorum daha olacak. Pic ve max232 ye ben +3 ile +9v ve şaşe şeklinde besleme yapıyorum. Yaptığım işlem doğru mu?

Her ikisine de 5 volt vereceksin. Max 232 kondansatörleri kutuplu ise kutuplara dikkat. Kutupsuz da olabilir yine çalışır. Ama boyundan büyük işe kalkışmışsın. C# diyerek arkadaş espiri yapmış hiperterminal yeter

Windows 7 de hyperterm kasiyor dedigimi yaptığında rahat edersin kardeşim. Dediğim gibi max232 ile falan uğraşma , pl2303 sayesinde daha seri çalışmalar yaparsın. amelelikten başka birşey değil rs

Öncelikle tavsiyem rs232 yi çöpe atıp pl2303 alman max la rs232 dönüştürücüsü ile uğraşırken çok vakit kayboluyor...
İnternette c# seriport seklinde arama yap en sağlıklı yöntem direk c# kontrolü hyperterm biraz sıkıntılı

Bu 2 ürün arasında kaldım hangisini almalıyım;
USB-TO-TTL CONVERTER (DAC03), , DİRENC.NET / Türkiyenin elektronik kompanent satış sitesi., , , , USB CONVERTER
USB-TO-RS232 CONERTER (DAC13), , DİRENC.NET / Türkiyenin elektronik kompanent satış sitesi., , , , USB CONVERTER

Bu devreyide bu forumdan buldum ve devrenin çalıştığını söyledi. Sizin dediğiniz gibi aslında ilk picten led yakmaya çalışsam daha doğru bir yaklaşım olur ancak programlama bilgim yok hex dosyalarını netten bulup okulda öğretmenlere programlatıyorum. Onun için pek deneme şansım olmuyor.

Asıl amacım şu; bilgisayardan rs232 seri portu ile led yakmak. Proje ödevi olarak verildi ve nette en uygun bunu bulduğum için buna giriştim.

Bir sorum daha olacak. Pic ve max232 ye ben +3 ile +9v ve şaşe şeklinde besleme yapıyorum. Yaptığım işlem doğru mu?
Programda hata yoksa röleyi çıkartmanla kodu değiştirmen gerekmiyor, kod ilgili kapıyı açar kapatır, kapıdan fare de geçer inek de

Roleleri cikartip deniyim o zaman ??

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri