Rotary kompresor nedir

Pesen

Üye
Arkadaşlar selamlar saygılar iyi günler dilerim bütün arkadaşlarıma şimdi bu yaz ayı klima fiyatları Iğdır modelleridir bir sürü kafa karışıklığı gözüme birşey çarptı arkadaşlar Rotary kompresör diyor Rotary kompresör den kasti ewaparatormu yani motormu Selamlar saygılar

Kompresördeki sıkıştırma yöntemine atıfta bulunulmakta, klasik pistonlular daha fazla hareketli parça içerir ve dolayısıyla sürtünmesi de daha fazla olmaktadır. Google dan neye benzediğine resimlerine bakabilirsin.

Son düzenleme:
Selamlar,

Rotary kompresör çalışma ilkesi eksantrik bir mile bağlı sıkıştırma elemanının bir gövdede dönerken gazı sıkıştırma ilkesine dayanıyor. Aşağıda bir resimle çalışma ilkesini desteklemeye çalışayım.

Image1578668378138141b5bb088e9b5da271af.gif

Serkan abi selamlar saygılar abi Bütün klimalar bozulmayacak diye bir kural kaide yok Sonuçta hepsi kul yapımı ama Serkan abi takdir edersiniz ki insan hemen bozulmayacak sağlam bir şey de ağrıyor hani Bana da böyle bir durumda klima önerisi lazım dostlarımdan Mitsubishi var Bosch var Vestel var aklımda sen ol siz olsaydınız Serkan abi hangisinden yana tercih kullanırdınız Ayrıca Samsun klimanın size de sormuştum 8 kutuplu motor var artık Samsun'da voltaj koruma var bilmiyorum kafam allak bullak gözümü karartıp hangisi yakınsa onu mu alayım Vestel bu ay sonuna kadar 7 yıl ücretsiz Garanti yapmış onu mu alayım Valla arçeliğe pek Yana Şansım gelmiyor babamların evinde de 20 yıllık Vestel var eski tip ten kim arkadaşlarımda inverter olsun fark etmez hepsi aynı diyor az yakar bu konuda bana fikir verecek bir abim bir büyüğüm varsa merakla dinlerim onu en derin Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri