rocon rfi 401 rfi 421 röle ayarı

arkadaşlar aranzda rocon röle bağlantı kurmayı bilen varmı.elimde rs 232 kablo bulunmatadır.ama bir türlü bağlntı kuramıyorm.acaba rs 232 kablonun içindeki bağlantılarmı uymuyordur.bana yardıcı olacak biri varmı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kardeş rs232 kabloyu boşver biz çok denedik bi türlü bağlanamadık sen en iyisi bi optik göz bul öyle bağlanırsın

başka bilgisi olan arkadaş varmı rs232 bağlantı şemasını bilen?

pil olmasa da olur yani ben bir kaç defa pilsiz de röleye bağlandım fakat orjinal şeması bu şekildedir. pinler düz bağlantılı fakat arada seri direnç muhakkak olacak senin denediğin düz rs232 ile bağlanamayışının sebebi de o zaten direnç olmayışı.

pil ve ve 2.2 ohm dırenç kullandık bunlar olmaz ise bağlanamazsın biz öyle bağlandık ve haberleştık ve Scada sıstemını o şekılde yaptık.

teşekkür ederim en kısa zamanda deniyeceğim...

arkadaşım bıde com ayarlarına ıyık bak yanlış com secersen bağlanamazsın.onuda bılgısayar sağ clık özellıkler donanım aygıt yonetıcısı ve haberleşme port ayarlarını görecen ordan usb dönuşuturucun kaçıncı portta ıse bulabılırsın.modbus konusunda yardımcı olabilirim

pil olmasa da olur yani ben bir kaç defa pilsiz de röleye bağlandım fakat orjinal şeması bu şekildedir. pinler düz bağlantılı fakat arada seri direnç muhakkak olacak senin denediğin düz rs232 ile bağlanamayışının sebebi de o zaten direnç olmayışı.

Arkadaşlar sistemimde bulunan labris dolayısı ile resmi açamıyorum.
Resmi bana mail olarak atabilirseniz memnun olurum

konu eski ama bana şu an lazım :D kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
resmi bulamdım arkadaşlar banada yollarsanırz sevinirim..

bizde senin gibi çok uğraştık rs232 kablo ve dönüştürücü ile çok rahat bağlantı yapıyoruz ha birde bu rölelerin versiyonları var onlarada mutlaka dikkat et

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri