Robot nasıl yapılır.

yav ben c++ ya başlamıştım .hesap makinası yapacak kadar öğrendim. başkada bi proglama bilmiyorum..

(ilk okul 8 e gidiyom)

Siz bi yürüyen robot yapmak için..
neler öğrendiniz ve hangi lise ve ünileri bitirdiniz...

yani hangi dilleri bilmem gerek(pc dili olarak)

ve hangi cihazları bilmem gerek .ve siz kaç yaşında başladınız bu işlere..

ve en uygun yaş kaç sizce?yani nez man başlıyayaım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, dostum şu hobi elektroniği kitaplarını karıştır biraz. Tübitak'ın da elektroniği, devreleri anlatan resimli eğlenceli kitapları var. İşine yarayabilir genel elektronik mantığını öğrenmen için. Üniversitelerde robot nasıl yapılır diye anlatmıyorlar yine insanın kendi çabasına kalıyor.

Elektronik tamiri yapan ustalardan da öğrenebilirsin devreleri.
Programlamada da c++ da devam et derim.

Kolay gelsin.

Not: Arkadaşlar sinirli davranmayalım. Olur öyle başlık felan. Sizlere de kolay gelsin.

Hayır sorun elektrikdeğil devreleri bi şekilde kavrarım.ama robota nasıl komut veriyorlar bilgisayardan.hangi pc dili ile.ve nasıl?

(sorun bu)

bide çok basit bi robot örneği varmı ben inceleyeceğim de biraz :)

Son düzenleme:
Merhaba, dostum şu hobi elektroniği kitaplarını karıştır biraz. Tübitak'ın da elektroniği, devreleri anlatan resimli eğlenceli kitapları var. İşine yarayabilir genel elektronik mantığını öğrenmen için. Üniversitelerde robot nasıl yapılır diye anlatmıyorlar yine insanın kendi çabasına kalıyor.

Elektronik tamiri yapan ustalardan da öğrenebilirsin devreleri.
Programlamada da c++ da devam et derim.

Kolay gelsin.

Not: Arkadaşlar sinirli davranmayalım. Olur öyle başlık felan. Sizlere de kolay gelsin.

Üstada aynen katılıyorum

Kitap+merak+biraz makanik+biraz elektronik+olmazsa olmaz sabır herşeyi başarmak münkün el oğlundan ne'miz eksik..
Allah yolunu açık etsin daha yaş 14 seni tebrik ediyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:
önce temel elektronik kitaplarını karıştır sonra pic mikrodenetleyicisini araştır. basitten robot yapabilmen için yeterli bilgiye erişirsin bunları araştırarak....

kardeşim hevesini taktir ederim ama c++ ile hesap makinası yapabilmen sende neden robot yapamayayım izlenimi uyandırmışş olabilir bunun kinematiği falan çok krmaşık matamatiksel döngülere dayalıdır vede çok fazla teknik tecrübe gerektirir senin şu an için istediğin ilk okul üçe giderken üni4 vizesine girmek gibi bişi oluo elektroniğe daha temel şeylerden başlaman senin için daha doğru olacaktır

evet anladım bunu zaten.şimdi temel elektrikten başladım..

ben 23 yaşında başladım şuan 24 yaşındayım 1 yılda dijital saat yapabildim sadece display ve seri olarak 75ch595 sürmeyi öğrendim bence bu işin peşini bırakma arkadaşım..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri