baümmf

Üye
merhaba arkdaşlar.ben step motor kontrolünü 16f877 ile butonlar la yaptım şimdi bunu biraz daha değiştirip uzaktan kumanda ile saga sola döndürmek istiyorum.pic i nasıl uzaktan kontrol edebilirim.elinde konuyla ilgili kaynak olanlar paykaşırsa sevinirim

sayın baümmf 877 nin seri iletişimini açıp 433 Mhz alıcı verici kitleri var onlardan faydalanıp bu işlemi yaptırabilirsiniz.yada motorola mc145026 verici ve mc145027 entegreleri ile alıcı verici yapıp butonların yerine bağlıyabilirsiniz.kolaygelsin

rf modül ile bunu çok rahatlıkla yapabilirsiniz. iletişimin tek yada çift yönlü olması bunu zorlaştırmaz.

aşağıda step motoru bilgisayardan kumanda etmeye yarayan iki röle çıkışlı devre resmi vardır. röle yerine transistörde kullanılabilir.

Adsiz19.png

arkadaşlar atx arx 34 ile uzaktan kumanda yapmayı düşünüyorum.alıcı verici arasında iletişim kurmak gerek.bununla ilgili bilgisi olan var mı

bu devreleri pic basic pro ile yapan varmı varsa paylasabilirmi

benim de bitirme ödevim,
ben bir çok bilgiye ulaştım ama ben 16f628 ile yaptım
77 de de seri iletişim (USART) hafızası var.

öncelikle herhangibir kitaptan veya kaynaktan ser iiletişim hakkında bilgi edinmek gerekiyor.
rf modul ler kısmı kolay , önemli olan pıc e yazılacak proğram

ben asm ile yaptım.

atx 34 arx 34 ile denedim olmadı haberleşmeyi sağlayamadım yada programda hata yapıyorum.pıc16f877 senin ki gibi olucak ama benimki 16f877 ile iki butunlu ileri geri şeklinde olucak biraz daha yardımcı olabilir misin

merhaba rf ile step motor kontrolü yapmam gerekiyor fakat bu konuda çok bilgim yok bana yardımcı olabilirmisiniz, butonlarla sağa sola dönbdürmem gerekiyor, ccs c ile yazmam gerekiyor fakat kodları bir türlü derleyemedim

Merhaba. Oluşturduğunuz devreyi ve kodları paylaşabilirseniz takıldığınız noktalarda yardımcı oluruz.Yok başkasına yaptırcam diyorsanız ben ücret karşılığında yapabilirim
:p

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri