aragorn45

Üye
beyler elimde 25 tane rezistans var çalışan ama 4'lü 5 grubum çalışmıyor uçlarına gerilim geliyor ama akım ölçemiyorum ve rezistanslar sağlam kafamı karıstıran bazıları çalısmıyordu şimdi gruplar yok yardımınızı bekliyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Tam olarak hangi konuda yadım istiyorsunuz.

Son düzenleme:
rezistanslar kaç voltla çalışıyo. belki birbirine seri bağlı olabilirmi acaba . seri bağlıysa bi grup çalışmaz ise öteki gruplarda belki çalışmayabilir.

büyük bir ihtimal hatta çok fazla rezistans var gerilimlerine bakarak seri paralel devre kurmalısınız. direnç çok yüksek olduğu için akım sıfıra yakın bu yüzden de rezistans ısıtmaz

Rezıstans gruplarına elektrık veren kontaktörün sadece bir fazı geçiriyorda, diğer iki faz kpntakları arızalı ise, siz kontrol kalemi ile baktıgınızda her üç fazda elektrik varmış gibi görürsünüz. SİGORTA, KONTAKTÖR, ve arada varsa klemsnleri ölçü aleti veya seri lamba ile sıra ile kontrol ediniz.

bir ihtimalde rezistanslar yıldız bağlı olduğunu var sayarak arızalı rezistanslarınız olduğu için yıldız noktası bozulmuş olabilir rezistanslara nötr bağlı değilse nötr verin veya bağlı ise nötrü kontrol edin derim.slm

kardeş baglantı köprülerini kontrol et kondaktörlerini kontrol et birde nötürler büyük ihtimal atlamalı baglanmıştır atlamaları nı kontrol et......

rezistanslar yıldız bağlanmıs ve notr yıldız noktasından alınmıs olabilir ..rezistanslardan biri bozulduğunda notr olusmaz ve rezistanslar çalışmaz...

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri