rezistanslı ısıtıcı

volky

Üye
slm arkadaşlar yemekhanelerde kullanılan rezistanslı üzerine yemek ısıtılmak için koyulan dolapları bilirsiniz umarım. bu gün onun fişini taktığımda kaçak akım rölesi hemen attı bağlantılarında fişinde vs ksımlarında bir problem yok ama sizce sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.termostatında problem olabilir diyenler oldu eğer termosttatta ise ne tür bir problem olabilir?
saygıılar

Her elektrikli cihazın mutlaka kaçak akım miktarı vardır.Yüksek güçlü cihazlarda bu rakam 30 mA den bü-
yük olabilir.Cihazınız,kaçak akım bağlanmadağı zaman normal çalışıyor ise,sebep bu olabilir.Kaçak akım
şalterinizin ve tesisatınızın normal olduğu varsayımı ile yorumladım tabi.

sayın fahri yetişin dediğine katılıyorum
genelde bu tür gücü fazla olan ve özellikle çok eski yıpranmış rezistanslar kesinlikle 30mA kaçak akım rölesini kabul etmiyor
bu sorunun aynısı davul elektrikli fırınlar ver onlardan birinde başıma gelmişti

benim ne yapmam gerekiyor o zaman iptalmi edeyim kaçak akımı

mrb arkadaşım kaçak akımın kaç ma.ve benim size sormak istediğim kaç adet rezistans var bu dolapta.

tesisata bağladığın kaçak akım rölesini iptal etme eğer imkanın varsa o rezistansa gelen hattı direk kak rölesine bağlamadan getir.... eğer rezistans zaten çok eskiyse tutturman çok zor

ama yinede olumlu farklı bir görüşü olan ustalarımızıda dinle belki onların farklı daha iyi önerileri vardır

rezistans adeti bir adetten fazlaysa bunları ayırıp. 30 ma kaçak akım rölelerinin çıkışından ver.bu durumda kaça ayırdıysan o kadar kaçak akım kullanman gerekiyor.böyle bi durum benim başımada gelmişti.sorunu bu yolla hal edebilmiştim...................................

Çözümü, H@san arkadaşım söylemiş.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri