rezistans sorunu

babu33

Üye
arkadaslar merhaba

ac 55 v uyguladıgımız 500 w lık boru tıp rezıztansımız poset kapatma da kullanılmakta. boyu 45 cm dır. tetıklemeyı ıse ssr ıle yapıyoruz ve emko nun ındıkatorunu kullanmaktayız. problemım set degerıne ulasana kadar ısı kaybı yok fakat makıne calısıp yapıstırmaya basladıgında 2 dk ıcerısınde set degerının yaklasık 10 °C kadar asagısına kadar ınıyor ve ısıyı yetıstırmıyor. ımalatcı fısek tıp rezıstans kullanıp 650w yapar ısen sorun cozulur dıyor. fakat dıger tum makınelerde aynı tıp rezıztans ı kullanmaktayız ve sorun yasamıyoruz. sızce problem ne olabılır ? saygılar...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
emco nun kullandığınız ürün pid tekniği ile rezistansı sürüyor ise parametre ayarlarında bir farklılık olabilir. Bu nedenle rezistans soğuduğunda tekrar ısınması zaman alıyor olabilir.

arkadaslar merhaba

ac 55 v uyguladıgımız 500 w lık boru tıp rezıztansımız poset kapatma da kullanılmakta. boyu 45 cm dır. tetıklemeyı ıse ssr ıle yapıyoruz ve emko nun ındıkatorunu kullanmaktayız. problemım set degerıne ulasana kadar ısı kaybı yok fakat makıne calısıp yapıstırmaya basladıgında 2 dk ıcerısınde set degerının yaklasık 10 °C kadar asagısına kadar ınıyor ve ısıyı yetıstırmıyor. ımalatcı fısek tıp rezıstans kullanıp 650w yapar ısen sorun cozulur dıyor. fakat dıger tum makınelerde aynı tıp rezıztans ı kullanmaktayız ve sorun yasamıyoruz. sızce problem ne olabılır ? saygılar...

Merhaba
Bu olayın sebepleri belli
TC olabilir
Cihaz kalibrasyonu olmayabilir
Cihazdaki tetikleme ayarı uzun olabilir
Cihaz bozuk olabilir
Resistans Değeri bozulmuş olabilir.

Ben Kontel ürünü kullanıyorum sıcak yolluk sistemlerinde istediğim zaman% Değeri ile istediğim ısıda sabit tutabiliyorum

Cevaplar icin tsk. Cihazi kalibre ettim. Cozuldu gibi

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri