Rezistansın çalışma prensibi

DEGERLİARKADAŞLAR VE SAYIN USTALARIM GOOGLE VE KONTROLKALEMİ SİTESİNDE CEVABINI BULAMADIM .... SİZE BELKİ ÇOK BASİT GELEBİLİR DEGERLİ YORUMLARINIZI ESİRGEMEYİN LÜTFEN

TERMOSİFONLARDA BULUNAN REZİSTANSLARIN ÇALIŞMA MANTIGINI ANLATABİLİRMİSİNİZ
(GEÇEN ARIZALANAN BİR ELEKTRİKLİ BATTANİYEYİ AÇTIM KABLO YANMIŞTI YANAN KISMI ATIP TEKRAR BAGLANTISINI YAPTIM ÇALIŞTI AMA KABLO BOYUNCA AKIM SİNYALİ ALDIM BU TEHLİKELİ DEGİLMİ BU KABLO NE TÜR BİR KABLO OLABİLİR)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
maddelerin elektronlara karşı gösterdiği zorluğa drenç diyoruz. bu gösterilen zorluk sonucuda ısı oluşur.drenç değeri ne kadar büyükse akım azalır. drenç değeri azaldıkça akım artar. ohm kanunu işte ısıtıcıların içersindeki rezistans dediğimiz drenç telidir. drenç tellerini ısıtmada kullanırız.ayrıca drençler akım ayarlarında ve gerilimi dengelerler. bir çok elektronik sektörde çok yoğun kullanılırlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,923
Son üye
BilgeKaganInce22

Yeni konular

Geri