Rezistansı Uzaktan Kumanda Etmek

s.a değerli arkadaşlar.

Şimdi okul için bir proje yapıyorum. 110 v resiztansımızı uzaktan kapatıp açmayı düşünüyorum. Elimde uzaktan kumandalı 3 kalem pil ile çalışan uzaktan kumandalı araba var.Uzaktan kumandalı arabanın kumandasını acaba 110 v luk rezistansın faz devresini kapatıp açacak şekilde nasıl bir devre kurmam gerekli. yada alternatif çözümleriniz nelerdir. saygı sevgilerimi sunarım. Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
slm arkadaşım arabanın ileri geri uclarından bırıne bobini 6 v luk role kullanıp kontaklarından güc devresını resızdansı bağlayabilirsın resıztans kaç amper ise role kontaklarının ona göre secilmesi gerekir.gonul isterki derde derman olsun olsunda hak yolundan olsun...

arabanın motora giden uçlarından birine role bağlayıp yapabilirsin

slm arkadaşım arabanın ileri geri uclarından bırıne bobini 6 v luk role kullanıp kontaklarından güc devresını resızdansı bağlayabilirsın resıztans kaç amper ise role kontaklarının ona göre secilmesi gerekir.gonul isterki derde derman olsun olsunda hak yolundan olsun...

bir elektronikçi bu dediğiniz şeyi yapabilir mi peki.

Sevgili arkadaşlar bugün 5v role aldım. ama uzaktan kumandalı arabanın motoruna giden gerilim az bobin kontağını çekmiyor. Ne yapabilirim. Önerilerinizi bekliyorum. Piyasada 5v roleden aşağısını bulamadım. zor bulunur dediler.

bi transistor v.b elektronık bir devre elemanını tetikleyerek bir role cektirebilirsin..

iş için ayırdıgın bütçe ne o önemli eger bütçen iyiyse yurt dışındanda kumanda edebilcegin sistemler mevcut:)

4 adet cıkıs rolesı olan 4 kanallı kumandalar var fıyatlarıda uygun tak calıstır tıp hıc ugrasma

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri