rezinstans kontolü

gokhang

Üye
Merhabalar,
Bir makina topluyorum. Boruya dıştan bağlı rezistanslar var, iki tanesi birleşip boru çapını kapatıyor (yarım daire kesitliler), üzerlerinde 220V 800Wx2 yazıyor, bu çiftlerden boru boyunca 8 adet var. Isı kontrolu dörder çiflik iki grupta yapılıyor. Elektrik bağlantısı çifler arasında ve diğer 4 çift paralel yani 8 rezinstans paralel bağlanmış. 2 grup olduğu için 2 faz kullanılıyor. Ben bir rezistans daha yaptırıp 3erli 3 grup yapmayı ve her grubu üç fazla beslemeyi düşünüyorum, kontaktör yerine ssr kullanmak istiyorum. Kablo boyu 5m.

Sorunlarım
1 Yıldız bağlanacak 3 çiftteki rezistanslar (220V 800W) birbirlerine serimi, paralel mi bağlanacak?
2 Yaptıracağım rezistans değerleri ne olacak (paralel/seri bağlı 2 adet 220V 800W eşdeğeri)?
3 ssr kaç amperlik olacak? (3 fazlı) ihtiyaçta yüksek yüksek amper değerine sahip ssr kullanılması sorun yaratır mı?

Teşekkürler

soruyu biraz sadeleştirirsen yanlış anlaşılmaya mahel vermezsin soruyu sadece 1 gurup olarak tekrar sor diğer guruplarına aynısını yaparsın 1 gurup için soruyorum 3 fazla 3 ayrı 220 v 800 W rezistans mı besleyeceksin 3 ayrı 220v 800X2 WATT (3X1600) watt mı besleyeceksin? ve şu seri işinide bi unutalım paralel bağlıycaz sorun çok kolay ama biraz sadeleştir şimdi bize bir gurubu tekrar sor

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri