Resimlerdeki preamfi entegresi hangisidir ?

Şunu deneyebiliriniz. Teyp cd moduna alın ama icerisinde cd olmasın o zaman ses gelmez ancak anfi kısmı sukunettemi kalır yoksa açıkmı onu bilemedim. Denemek lazım.

Elinizdeki kablo uygun ancak hangi uç şase yani gnd bulabilecekmisiniz elinizde multimetre var mı?
kablo uçlarını buldum, lehimlemeye geçiyorum ozaman, inşaallah çözeriz şunu, sonucu burdan yazarım hocam..

Lehim yaparken dikkatli ol o kahverengi parçaları çok ısıtma onlar kondansatör ve çok ısıtırsanız erime olasılığı var. Lehimlemeyi kararında yapınız.

hocam nihayet takıp denedim, bu haliyle bile gayet güzel, ses temiz cızırtı vs yok fakat ;
1.kabloyla oynadığım zaman cat pat vs sesler geliyor zaman zaman, bunu kablonun soket kökünde deforme olma ihtimaline veriyorum, boş bi zaman kesip erkek bir jak ile değiştireceğim, başka birşey olamaz sanırım ?
2.şu şekilde çalışıyor, radyodan ses gelirken jakın ucunu telefona takıyorum, radyonun sesi kesiliyor ve telefondan giden müzik çalıyor, bu şekilde teybin volüm düğmesiyle ses azalıp çoğalmıyor, telefondan ayarlanabiliyor ses, telefonun sesini tamamen kapatırsam radyonun sesini duyuyorum fakat bu, jakı telefondan çıkardığımda duyduğum sesten daha düşük seviyede, yani sanki radyoya tam geçmemiş gibi, ve cd bölümüne geçemedim, içinde cd yoktu gerçi yarın cd ile de deneyeceğim, kısacası telefona takıp güzel temiz bir ses alıyorum ama biraz daha yüksek olsa daha iyi olurdu sanki, yinede gayet güzel oldu, yardımların için teşekkür ederim, bu arada birçok şeyde öğrenmiş oldum, zaten çocukluğumdan beri hevesim vardır bu işlere, herneyse, şu anahtar konusundan biraz daha bilgi verebilirseniz sevinirim, başkaca öneriniz varsa yazarsanızda..

Ekli dosyalar

• 20160923_221500.jpg
    20160923_221500.jpg
    324.6 KB · Görüntüleme: 16
  • 20160923_231151.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 13
Lehim yaparken dikkatli ol o kahverengi parçaları çok ısıtma onlar kondansatör ve çok ısıtırsanız erime olasılığı var. Lehimlemeyi kararında yapınız.
elimden geldiği kadar hızlı lehinlemeye çalıştım ama ucuz bir havya lehim ve pasta kullandığım için lehimlerken uğraştırdı biraz ilk fırsatta kaliteli birşey alacağım..

Ses alabildiğinize sevindim. Ses seviyesini bağlantı yaptığınız entegrenin bir öncesindeki kontrol katında yapılıyor. Bu lehim yaptığınız hatları takip ederseniz hangi entegreye geldiğini yazarsanız yada resimlerseniz belki bu bağlantıyı oraya taşıdığımızda daha yüksek ve volume kontrolü sağlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Bu arada geinirken bir döküman buldum. Bu yöntemle dışarıdan ses girilebiliyor ancak çok iyi anlamadım eğer ingilizceniz var ise yöntemi anlayabilirsiniz.

Anladığım kadarıyla bluetooth aygıtı yerleştiriliyor.

Döküman ektedir.

Edit : birde şu ürünü gördüm sanırım size böyle bişey lazım. Araştırın bence diğer sitelerde de bulunabilir.

http://www.ycarlink.com/pd_10526_ca...-blaupunkt-usb-sd-aux-cd-changer-adaptor-.htm
mesajını atlamışım, dökümanda aux aparatı takmayı anlatmış ama, bendeki teybe uyumlu aux aparatı yok, linkteki cd changer girişine takılan aux ve usb girişi sağlayan aparat, çinden satın aldığım uymadı bendekine, aynı modelde üç farklı teyp kullanmışlar, bizdekine sadece orjinal bir aux aparatı takılıyor, oda hiç bir yerde yok
Ses alabildiğinize sevindim. Ses seviyesini bağlantı yaptığınız entegrenin bir öncesindeki kontrol katında yapılıyor. Bu lehim yaptığınız hatları takip ederseniz hangi entegreye geldiğini yazarsanız yada resimlerseniz belki bu bağlantıyı oraya taşıdığımızda daha yüksek ve volume kontrolü sağlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

serkan bey kartın yakın resimlerini yükledim, bir öncesinde 8928909289 numaralı entegreye gidiyor, işaretlediğim gibi R 12 nolu ayağa bağlanıyor, L 'yi de işaretledim onun nolduğunu anlamadım orda bir yerde bitiyor gibi, entegre ne işe yarıyor bilmiyorum zaten şemasını da bulamadım internette, olmadı bu şekilde kullanacağım ki gayet güzel oldu, ama burda yapılabilecek birşey varsa fikrinizi almak isterim..

Ekli dosyalar

• 2016-09-24 17.22.59.jpg
    2016-09-24 17.22.59.jpg
    236.2 KB · Görüntüleme: 13
  • 2016-09-24 17.23.41.jpg
    2016-09-24 17.23.41.jpg
    296.3 KB · Görüntüleme: 13
  • 2016-09-24 17.29.21.jpg
    2016-09-24 17.29.21.jpg
    309.4 KB · Görüntüleme: 13
Serkan'ın bahsettiği 2 konumlu anahtarla karttan gelen sinyaller yok olur sadece telden auxtan giren sesi duyarsın.

Şimdi bağlantı yaptığınız bacaklar ana ses anfisine ait.

Benim bahsettiğim durum şu. Anakart üzerinde girişleri seçen ( CD ve RADYOYU ) bir mikser ve ses balans fader eko kontrolü sağlayan bir entegre olmalı. Gördüğüm hiçbiri bu görevi görmez. Belki yazılımla yapılıyor olabilir.

Eğer bu şekilde aldığınız ses size yeterli geliyorsa şu şekilde ilerleyerek anahtar kullanmadan işinizi görebilirsiniz.

Normal radyo kullanırken bağlantı yaptığınız kablo boşta olacak.

Harici ses kaynağı bağlayacağınızda radyonun sesini sonuna kadar kısmanız iki ses duymanızı engeller. Yani radyo sustuğunda siz telefon yada başka bir ses kaynağını bağladığınızda onu duyacaksınız.

Yani ortada sorun kalmıyor gibi bişey.

Aman dikkat meraklı birileri bu kablo nedir deyip çekiştirmesin kabloyla beraber içeriden lehimlediğiniz yerleri kopartıp dışarı gelmesin.

Güle güle kullanın.

Şimdi bağlantı yaptığınız bacaklar ana ses anfisine ait.

Benim bahsettiğim durum şu. Anakart üzerinde girişleri seçen ( CD ve RADYOYU ) bir mikser ve ses balans fader eko kontrolü sağlayan bir entegre olmalı. Gördüğüm hiçbiri bu görevi görmez. Belki yazılımla yapılıyor olabilir.

Eğer bu şekilde aldığınız ses size yeterli geliyorsa şu şekilde ilerleyerek anahtar kullanmadan işinizi görebilirsiniz.

Normal radyo kullanırken bağlantı yaptığınız kablo boşta olacak.

Harici ses kaynağı bağlayacağınızda radyonun sesini sonuna kadar kısmanız iki ses duymanızı engeller. Yani radyo sustuğunda siz telefon yada başka bir ses kaynağını bağladığınızda onu duyacaksınız.

Yani ortada sorun kalmıyor gibi bişey.

Aman dikkat meraklı birileri bu kablo nedir deyip çekiştirmesin kabloyla beraber içeriden lehimlediğiniz yerleri kopartıp dışarı gelmesin.

Güle güle kullanın.
anladım, zaten radyo sesini sona kadar kısınca mute konumuna geçiyor, ozaman rahat dinliyorum, birde aklıma gelmişken teyp tamamen kapalıyken bile soketi telefona takıp çıkardığımda cat pat yapıyor, teyp kapalıyken entegrede elektrik olması normalmidir?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri