regal 55 ekran tv arızası

tv acıyorum stanbay lambası yanıyor kumandaya bastığımda stanbay lambası yeşile geçmiyor cıtcıt ses geliyor.
47mikrofarad160voltluk kondansörleri degiştirdim sonuç degişmedi
c-619 (100nF/250v) kondansatör değiştirdim sonuc yok ne yaparsam arızayı yaparım . yardımcı olursanız sevinirim

tv acıyorum stanbay lambası yanıyor kumandaya bastığımda stanbay lambası yeşile geçmiyor cıtcıt ses geliyor.
47mikrofarad160voltluk kondansörleri degiştirdim sonuç degişmedi
c-619 (100nF/250v) kondansatör değiştirdim sonuc yok ne yaparsam arızayı yaparım . yardımcı olursanız sevinirim

kumanda alıcı devresinde bir entegresi varsa onu değiştirin yada bacakları kontrol edin. olmazsa EHT trafosu yanmıştır.

LED kırmızı yanıp sönüyor mu peki?

Anlattığınız kadarıyla BU808DFI horiztantal çıkış transistörü yanmış. EHT trafosunun yanındadır bu transistör ve soğutucuya bağlıdır.

beslemede d 800 diotu kontrol et muhtemelen kısa devre olmaz sa beni ceptende arayabilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
beslemede d 800 diotu kontrol et muhtemelen kısa devre olmaz sa beni ceptende arayabilirsin
size zahmet benim konuma da bakabilir misiniz tvyi açmaya çalıştığım zaman sanki ark yapıyormuş gibi cızt diye bir ses çıkarıp stand by konumunda kalıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri