reaktif ve kapasitif cezaya giriyoruz ne yapmak gerekir

iso_x81

Üye
arkadaşlar bir fabrikada yeni işe girdim şu anda fabrika çalışmıyor ara verdi bu yüzden reaktif ve kapasitif oranları çok fazla çıkıyor bunun önüne nasıl geçebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Slm sağlıklı bir yaşam hayırlı işler . durup dururken cezaya girmez . tam açıklama yapmamışsınız konu hakkında , kompazisyon sistemlerinden anlayan işin ehli elektikçi bul derdini sayacın yanında çözümle . Saygılarımla....

Reaktif güç kontrol rolesini ve kondansatör gruplarını kontrol etmelisiniz.

Trafolu bir fabrika ise sabit grubunuz fazla yada az geliyor olabilir, dengesiz sabit ihtiyacı olabilir , akım trafonuz büyüktür kademeleri devreye alamıyor olabilir. Sayaç AG de ise o halde dengesiz birkaç yük, büyük kademler, monofaze kondansatör olmayışı gibi sebepler olabilir. Verilen ara uzun sürmeyecekse sorun olmaz, değerler düzelir çalışma başlayınca..

arkaplan arkadaşım sorununu net yazmamışssın ama ben anladıgım kadarı ile aydınlatim.. sayacın reaktıfe ve kabasatife giriyor olması kompanasazyon panosunda ki kondastörler mevcut yuke göre ayarlıdır röle cektıgınde ustundekı buyuk kondastöru alıyor kabastıf yazdıyor almak ıstedıgı kondöstörde buyuk gelıp röle almayınca reaktıf yazıyor banonda monafaze röle ile mevcut yuke göre kondasatör kullanmalısın bır takım tadilat gibi.. kolay gelsın..

ahmet arkadaşımızın bahsettiği gibi kapasitif basma nedeni kondansatörlein yüksek değerli olması olabilir, bunun yanında reaktif için kondansötörlerin arızalı olabilir .ölçüm yapmalısın ve fabrika kapalı olduğu için fazlar arası dengesizlik vardır buda bir sebep ama düzeltmen zor sen kondanslere bak bence

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri