Reaktif Röle grubu bırakmıyor

ayildiz

Üye
Mrb. Bir işletmedeki kael varkombi 18 tft röle normal yükte iken komp yapıyor. Yük devreden çıktığı zmn röle de eğer akım çekilmiyor ise bütün kondansatör gruplarını bırakması gerekiyor. Ama bir adet monefaze 0,5 kvar grup devrede kalmaya devam ediyor, ihtiyaç olmamasına rağmen, röleyi açıp kapayıncaya bırakıp normale dönüyor. Acaba sebep ne olabilir? Akım trf 150/5 A

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
<Devrede, tesısde, klıma veya benzeri cıhaz olabilirmi. Set_up ayarlarına bakın, o gurupdakı kondansatör görüneni ile, etıket değeri aynımı.

Devrede hiç alıcı cihaz vb olmadığı halde

Sayaç tüketiminden de takip ettim. 0.5 kvar cap basıyor. İhtiyaç olmadığı halde

Var kombi içinde çıkış rölesi veya bu roleyi kontrol eden güç katı arızalıdır.Baska nedeni olacagini sanmıyorum.

Var kombi içinde çıkış rölesi veya bu roleyi kontrol eden güç katı arızalıdır.Baska nedeni olacagini sanmıyorum.
Röle sıfır arızalı olmasına ihtimal vermiyorum. Açıp kapattığım zaman normale dönüyor, tekrar çekmiyor

Röle sıfır arızalı olmasına ihtimal vermiyorum. Açıp kapattığım zaman normale dönüyor, tekrar çekmiyor
Fazlardan hiç akım çekilmediği halde 1. kademeyi bırakmıyor diyorsunuz,eğer yanlış anlamadıysam.Bu durumda cihazınız sıfır olsada arıza olabilir.Ama cihaz ayarlarını kontrol ettiğinizi farz ederek böyle söylüyorum.Varkombi de gelişmiş Ayarlar kısmından "sabit kademe fonksiyonu" özelliğinin açık olma olasılığına baktınız mı?Bu ayar açık ise cihaz 1. kademeyi çektiğinde bir daha bırakmaz.
Bunun dışında MENÜ >> Kademe gösterge yolunu izleyerek 1. kademenin anahtalama sayısı ve çalışma zamanını ona yakın birkaç kademe ile (mesela 4.) kademe karşılaştırın bakalım bir anormallik görecekmisiniz.Sonucu yazarsanız bizim için de iyi olur.

Fazlardan hiç akım çekilmediği halde 1. kademeyi bırakmıyor diyorsunuz,eğer yanlış anlamadıysam.Bu durumda cihazınız sıfır olsada arıza olabilir.Ama cihaz ayarlarını kontrol ettiğinizi farz ederek böyle söylüyorum.Varkombi de gelişmiş Ayarlar kısmından "sabit kademe fonksiyonu" özelliğinin açık olma olasılığına baktınız mı?Bu ayar açık ise cihaz 1. kademeyi çektiğinde bir daha bırakmaz.
Bunun dışında MENÜ >> Kademe gösterge yolunu izleyerek 1. kademenin anahtalama sayısı ve çalışma zamanını ona yakın birkaç kademe ile (mesela 4.) kademe karşılaştırın bakalım bir anormallik görecekmisiniz.Sonucu yazarsanız bizim için de iyi olur.
Sabit kademe fonksiyonu aktif değil. Zaten çekilir olan grup 10. Kademe.

sanırım sorununuz benim daha önce yaşadıklarımla uyuşuyor...

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/entes-rg3-12c-röle.7785/page-4#post-649580

özetle marka modelden bağımsız olarak. 150/5 akım trafosunun sağlıklı ölçüm yapamayacağı kadar küçük akım değerleri için röleniz yanlış karar alıyor. 0.5 kvar lık gurubunuzda bu sağlıklı ölçülemeyen bölgede kalacak kadar küçük. hırçın41 beyle linkteki yazılarımızı okumanızı tavsiye ederim...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri