RC TEKNE IŞIKLANDIRMASI

ogunacti

Üye
merhaba, şu anda yapmakta olduğum uzaktan kumandalı maket tekne ışıklandırması için yardıma ihtiyacım var. Elektronik bilgim zayıf. Sökme bir araçtan kullandığım teknenin uzaktan kumanda devre sisteminde sağa ve sola ileri ve gerisi var. ben bu sistemde anahtarı açtığımda beyaz ledin yanmasını ve sola dönüşte kırmızı ledin sağa dönüşte ise yeşil ledin yanmasını istiyorum. Anahtarı açtığımda beyaz led yanıyor ama motorlardan biri çalıştığında sönüyor motor durunca bir süre sonra yavaş yavaş tekrar yanıyor. Sağ ve sol kısmını hiç yapamadım Ya sağ taraf yanıyor ya sol taraf. bunu yapabilmem için gerekli malzemeler ve kablo bağlantı şeması nasıl olmalıdır.

Ekli dosyalar

• IMG_2916.JPG
    IMG_2916.JPG
    84.9 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_2919.JPG
    IMG_2919.JPG
    81 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_2920.JPG
    IMG_2920.JPG
    138.3 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_2921.JPG
    IMG_2921.JPG
    85.2 KB · Görüntüleme: 20
Bana çocukluğumu hatırlattınız.:)
Dümen sistemi için ayrı bir motorunuz mu var yoksa dümen için iki motordan birini durdurup ötekini çalışır halde bırakarak mı sağlıyorsunuz (tanklardaki gibi)? Ayrı bir dümen motorunuz varsa ledlerin pozitif ucunu sağ-sol yön çıkışlarına bağlayıp (eksiyi de şaseden alırısınız) sağlayabilirsiniz.
Ben de küçükken uğraşıyordum. Ama bordo fenerini ayrı bi anahtar ile çalıştırıyordum. Şaft için tükenmez kalem içi kullanmışsınız galiba:).

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri