Rüzgar türbin seçim tablosu excel dosyası

NASSA

Üye
Selam

Tarıfımdan hazırlanmış olan bu excel dosyasında, yalnızca soru işareti olan kutucuklara giriş yapınız ve kaydetmeden çıkınız..

Dosyayı aşağıdan indirebilirsiniz..

Ekli dosyalar

• rüzgar_hesaplama.rar
    7.9 KB · Görüntüleme: 158
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
güzel bir kaynak olmuş eğitici ve hesaplamanın nasıl yapıldığı hakkında bilgi veriliyor. Benim bilmediğim konu olduğu için bana faydalı geldi. Bilgilerin doğruluğunu bilgili abilerimiz söylerse kimse tereddüt içinde kalmadan faydalanır. iyi çalışmalar.

Şüpheniz olmasın, ölçülendirme ve hesaplama doğru, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz..

Kıyaslama amaçlı aşşağıdaki linkten, rüzgar hızına ve verim oranına göre alınan güç belirtilmiş, Türbin seçimini ekranın solundan seçtikten sonra, açılan sayfanın sağında bulunan pdf dosyasını indirerek inceleyebilrsiniz...

Wind turbines | ENERCON

Şüpheniz olmasın, ölçülendirme ve hesaplama doğru, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz..

Kıyaslama amaçlı aşşağıdaki linkten, rüzgar hızına ve verim oranına göre alınan güç belirtilmiş, Türbin seçimini ekranın solundan seçtikten sonra, açılan sayfanın sağında bulunan pdf dosyasını indirerek inceleyebilrsiniz...

Wind turbines | ENERCON

konuyu bilmediğim için bu yanlıştır demek istemedim. sadece internette bilgi kirliliği var ve hangisi doğru hangisi yanlış bilemiyoruz.
Geçen gün DC kablo kesiti hesabı ile ilgili ben bile kendi bildiğim doğru olduğunu bildiğim halde acaba bildiğim yanlış mı diye tereddüte düştüm ve forumdaki bi kaç büyüğümüze özel'den sordum.
tekrardan ellerinize sağlık. eğer üstüne bişeyler koyabilirsem benim programa eklerim sizin programı.

Öncelikle eline sağlık çok güzel bi çalışma hazırlamışsın. Bişey sormak istiyorum benzeri bir programda ben hazırladım bunu farklı kaydetten web sayfası formatında kaydettiğimde düzenleme şansı vermiyor. Ben dosyayı excel de düzenleyebildiğim gibi o kutucuğu nasıl aktif hale getirebilirim acaba websayfası olarak kaydettiğimde bilgisi olan var mı?

şu elektronik paket programı güzelmiş kardeşim, lisede ders anlatanlar için düşük seviye öğrencilere oldukça eğitici oluyor :)paylaşım için sağol

saolun güzel bir çalışma olmuş

ben bi kaç gündür programa yeni bölümler için araştırma yapıyorum.
daha önce formüle hesaplamaya bakmamıştım.
bugün excel'deki hesapları kontrol etmeyi düşündüm.

ve sayın nassa galiba hata yapmış.

W= 0,625xAxV3 formülüne göre yanlış hesap yapıyor.

özür dilerim nassa
Kanat boyu olarak girilmesi istenen veri Rotor Yarıçapı ile aynı imiş. benim bulduğum dökümanlarda Rotor Çapı ile işlem yapılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri