QT ile yazılan program neden başka bilgisayarda çalışmaz?

dert36

Üye
QT'nin son sürümünü kurdum. Bir kaç textbox ve buton ekledin. Deneme amaçlı derledim. Programın ihtiyaç duyduğu kütüphaneleri programın klasörüne attım. Sorun şu ki; program, QT'nin yüklü olduğu bilgisayarda çalışıyor. QT'nin yüklü olmadığı bilgisayarda çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Neden bu programı sadece QT'nin yüklü olduğu bilgisayarda çalışıp diğer sistemlerde çalışmıyor?

Ubuntu üzerine windows xp'yi sanal olarak kurdum. QT uygulamasını orda yazdım. Ama sadece QT'nin yüklü olduğu sistemde çalıştı. QT olmayan sistemlerde "Microsoft Visual C++ Runtime" gibi bir hata veriyor.

Dependency walker diye program var onla exe yi aç bağımlı olduğu kütüphaneyi gösteriyor. Gerekli dll lleri ekledikten sonra inno setup diye programlada installer oluşturabilirsin.

Dependency walker diye program var onla exe yi aç bağımlı olduğu kütüphaneyi gösteriyor. Gerekli dll lleri ekledikten sonra inno setup diye programlada installer oluşturabilirsin.

Teşekkür ederim. Problemi başka türlü çözdüm :) platforms isimli klasör açıp içine qwindow.dll dosyasını atınca diğer sistemlerde de çalıştı :)

dert36 Kardeşim çok basit qt de static linking and static build var eğer mingw ise
> configure -static -release -no-exceptions
> mingw32-make sub-src
eğer visual studio ise
> configure -static -release -platform win32-msvc
> nmake sub-src
cmd den deyip qt static versionu compile edicen ve sonra
Mingw için
> qmake Hello.pro
> mingw32-make

Visual studio için
> qmake Hello.pro
> nmake release