pvc kaplama bias güç kaynagi

buyuk ihtimal soguk lehim vardir. yapan oldu ise yapilan neden yasasin:)
ama bunun ustasi lazim,
Bunun ustasini bulmak imkansız. Elektroniği bilen vakum sistemini bilmiyor, vakum sistemini bilen elektroniği bilmiyor

Bu ürünü yanlış bilmiyorsam vakum altında düşük sıcaklıkta buharlaşma mantığı ile çalışıyor. Tekniğini duymuştum ince film kaplama tekniği diye biliyorum. Bu bir çok sanayide mesela cips poşetleri gibi alüminyum kaplama yapımında kullanılıyor diye biliyorum.

Daha önce hiç görmedim ama şimdi eklentilere bakıp inceleyeceğim.

Edit : Eklentilere baktım ama şema içermiyor. Son resim parça yerleşimi var ancak ne değerler nede çizimi var.

Bazen bazı makinalar yılların ve atmosferik şartların etkisi ile birleşim noktalarında konnektörlerde sıkıntı çıkartabiliyor. Öncelikli tavsiyem ilk resimde görülen modüller var. BGE diye adlandırılan modül ark durumunu tesbit eden modül. Bence sakin bir şekilde bu modüller sökülüp devre kartları incelenmeli parçaların gözle kontrolü yapılmalı kontak noktaları ve soketler kontrol edilmeli.

Cihazın blok şeması varsa ark tesbiti ve voltajı kesme kısımları blok şemadan görülüp cihaz üzerinde bu noktalara yoğunlaşılmalı.

Bu arada yer neresi idi? Hangi şehirdesiniz?

Son düzenleme:
Evet sistem ince film kaplama yapıyor. Bizde dekoratif kaplama yapıyoruz. Bir klasör elektrik çizimleri var. Bende anlamıyorum elektronikten. Eğer musait zamanınız olursa buyrun bi cayimizi için. Hemde sistemi yakından görüp inceleyebilirsiniz.

Nerede olduğunuzu bu yüzden sormuştum ancak yazmamışsınız.

Elektronik bilgim amatör düzeydedir. Ve hiç görmediğim kullanmadığım spesifik bir cihazda bu bilgimle çok ilerleyebilirmiyim bilmiyorum. Ben Antalya'dayım. Buralarda iseniz tanışmak isterim ancak şehir dışı biraz zor olur.

Konuya tamamen teorik yaklaşıyorum. Sanırım buharlaşmayı yüksek voltajla yapıyorsunuz bu noktada ark oluşuyor değil mi?

ustasi olsa daha iyi olurdu amansart degil. misal telefoncularin yarisi elektronik yaris program bilir. ama yine de is yapabilir.
ki anladigim kadari ile sensor calisiyor ama obur vakum icin gereken arkadastra sorunvar.
once bir elektrikciye gosterip elektronik ariza olup olmadigini onaylatin sonra vakum isine bakin olmaz mi.

Serkan_48 istanbuldayım ben. Nerdesin yazısını görmemişim kusura bakmayın.
Yolgezer74 arkadaşım elektrikciler baktiklarinda ufo görmüş kadar korkuyorlar işin içine girmeye. Bana profosyonel elektronikci gerekiyor. Birazda maceraperest :)

İstanbul'da neredesiniz?

Ufo değil ama ufo yarısı yapar. Her köşede ince film kaplama yapan bir yer bulamıyoruz. :D

Az zorlasanız solar güneş paneli bile yaparsınız :)

Istanbul Ümraniye
serifali Mh. Necip Fazıl Blv mevdudi sokak NO28
:) yolunuz düşerse beklerim. Hemde solar güneş panelleri üzerine konuşuruz :)

Şansa bak.. Tahmin etmiştim..

07.04.2015 salı Ümraniye'ye geleceğim. ertesi gün dönüş yapacağım. Biraz yoğun bir program var. Sanayiye yakınmı bu yer Hisar Hospital gideceğim yere çok yakın.

Orası evime yakın :) ama bir vesait ile gelebilirsiniz sirkete. Imes sanayi sitesi karsisindayiz

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri