PT100 Veri Okuma Ve SMS Gönderimi

emrecan-81

Üye
Merhaba, PT100 sensörün aldığı sıcaklık değerini stringe çevirip bana sms olarak atmasını istiyorum. bunun için linkte belirttiğim 2 uçlu pt100 ü RTD-0 ve RTD-gnd uçlarına rastgele bağladım. aşağıdaki blok diagramı sisteme yüklediğimde bana boş bir null atıyor. bunu nasıl düzeltebilirim?

STR deki 7 numaralı null
StringMth 8 numaralı null

online izleme modunda rtd'lerin üzerinde sürekli 851 yazısı görüyorum. sıcaklık değerini değiştirdiğimde yazı değişmiyor. PT100'ü ohm kademesinde ölçerek sıcaklığını değiştirdiğimde direncinin değiştiğinide gördüm. bağlantılarda veya diyagramdamı yanlışlık vardır?

WVPRV8.jpg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
İlave olarak Sistemi 12VDC aküden çalıştırıyorum.

DH11 Sıcaklık ve nem sensörü üzerinden PLC'de veri okutabilirmiyim? bu sensörü kullanarak nasıl bir bağlantı ve diyagram kullansam telefonuma sıcaklık ve nem bilgisini mesaj atar?
hs.jpg

Toprak Nem Sensörü Higromete kullanarak nasıl ölçümü alıp sms ile değeri alabilirim?
Karta 5V uygulayıp D0'dan 3V aldığım için PLC üzerinde giriş göremiyorum. A0'dan anolog giriş kulansamda 3V civarında olacaktır. analog karşılaştırıcı ve işlemle veriyi okuyup string nasıl yapabilirim

Merhaba,
online similasyonda 851 görmek sensör baglantında bir hata var ve sossuz direnç gürüyorsun anlamına gelir(pt100 için) sensör direncini ölç 100 ohm civarında bir deger görmen gerekli.

Merhaba, PT100 sensörün aldığı sıcaklık değerini stringe çevirip bana sms olarak atmasını istiyorum. bunun için linkte belirttiğim 2 uçlu pt100 ü RTD-0 ve RTD-GND uçlarına rastgele bağladım. aşağıdaki blok diagramı sisteme yüklediğimde bana boş bir null atıyor. bunu nasıl düzeltebilirim?

STR deki 7 numaralı null
StringMth 8 numaralı null

online izleme modunda rtd'lerin üzerinde sürekli 851 yazısı görüyorum. sıcaklık değerini değiştirdiğimde yazı değişmiyor. PT100'ü ohm kademesinde ölçerek sıcaklığını değiştirdiğimde direncinin değiştiğinide gördüm. bağlantılarda veya diyagramdamı yanlışlık vardır?

WVPRV8.jpg

Normal direnci 110ohm arası ısıttığımda 500 ohma kadar çıktı. 12V'la beslediğim için olamaz sanırım, diyagram da STR ve StringMth de ki nullara 851 de olsa veri gelmesi gerekmez mi, RTD0 dan söküp RTD1 e verdim yine aynı değeri gördüm.

Normal direnci 110ohm arası ısıttığımda 500 ohma kadar çıktı. 12V'la beslediğim için olamaz sanırım, diyagram da STR ve StringMth de ki nullara 851 de olsa veri gelmesi gerekmez mi, RTD0 dan söküp RTD1 e verdim yine aynı değeri gördüm.

STR ve StringMth de ki null dediğin yere kendin karakter yazmalısın tel numarası vea mesaj gibi.

aslında oradaki nulları RTD okuduğu değeri yazıp bana göndermesi gereliyor. sms gönderme bloğu ayrı, biz daha sıcaklığı düzgün okutamadık

MP201G plc, işin ilginç kısmı PT100 ün direnç değeri normal gözükürken PLC'ye bağladığımda online izleme modunda bir değişimin olmaması

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri