Pronet alarm sistemi başa bela oldu yardım

Goldsilver

Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba pronet alarm sistemi başa bela oldu bilginize ihtiyacım var bize ait olan dairemizde önceden kiracı oturuyordu eve pronet alarm sistemi kurdurmuş nekadar abonelik süresinde kaldı bilmiyorum ama 4 sene civarında evimizde kaldı daha sonra sağılık sorunları yüzünden taşındı sistemi söktürmemis bende yeni evlendim eve ben taşındım 2 sene oldu dün akşam zilim çaldı pronetten geldigini alarm sistemi kurdurmak istermisiniz dedi bende iyi niyetli olarak durumu şu şekilde izah ettim sizin zaten sisteminiz evimde var pasif durumda gelen kişi randevu almak istedi telefon numarımı aldı ve gitti buraya kadar sorun yok az önce şirket tarafından arandım bayan keşif yapmak için uzman göndermek istediklerini söyledi bende aslında amaçım abone olmak degil elimde olan sistemin aktif olmasını istedim duvarda şifre butonu bina duvarında duvara baglı alarm kutusu başka parça yok kablo baglantıları yok odalarda gözler yok iki parça var işe yaramıyor çöp yani eksik parçalari yenilermisiniz dedim ücretini veririm dedim beni abone yapmak için zorluyor abone olmazsanız elinizde bulunan parçalar bizim alirız dediler gerçi almalırı sorun degil bina yenı dış mondeleme oldu kutuyu sökseler bina duvarından arkasından pislik çıkıcak böyle bir hakları varmı acaba abone olmadan böyle bir durumla kaldım biraz uzun yazdım kusura bakmayın cvp larınız için şimdiden tşkler.

Son düzenleme:
cihazlarınızı vermeyin. eski aboneyle görüşün sistemin parasını zaten ödemişse pronet uyanıklık yapıyor demektir. elinizdekiler zaten en önemli parçalar. ana alarm paneli ve tuş takımı. geri kalan parçalar paradox,crow,dsc gibi herhangi bir markanın PIR dedektörünü alıp bağlarsınız. birde kapı manyetik kontağı,titreşim sensörü vs.. hepsi NC kontaklıdır hepsi olur.

3-4 yıl önce pronetin çözüm ortaklığını yapan yerde eğitim almıştım. Pronetin çalışma mantığı kurduğu sistemi satmak yerine ekipmanları tamamen kullanıcıya kiraya vermek. Komple satış gerçekleştirmiyorlar. Aylık sizi abone yapıyorlar, bunun karşılığında siz de her ay ADSL gibi ya da elektrik, su gibi fatura ödüyorsunuz.

Peki kurulan bir alarm sistemi için niçin kullandığım süre boyunca her ay fatura ödeyeyim? Çünkü bu sistem kapalı çevrim bir sistem değil. PIR dedektörlerinden, gaz sensörlerinden, yangın dedektörlerinden her an Pronet çağrı merkezine telefon hattı aracılığı ile veri gidiyor. (İstanbuldaki çağrı merkezlerine de gidip görmüştüm, bir kaç yüz çalışanı ile, şehir şehir ve bölge bölge ayrılmış şekilde sürekli gelecek olan çağrıları takip ediyor.) Bu sensörlerden herhangi biri alarm verdiğinde, örneğin yangın dedektörü, Pronet çağrı merkezi direk olarak size en yakın itfaiyeye haber veriyor ve evinize yönlendiriyor. Aynı şekilde bir gece yarısı evinizde ya da iş yerinizde alarm çaldığında çağrı merkezinde bu hemen fark ediyor ve hırsızlık şüphesiyle size en yakın güvenlik birimine haber verilip yönlendirme yapılıyor. (Aynı zamanda bazen kullanıcıya da direk haber veriyorlar) Bunun gibi bir çok hizmeti var. Yani pronet malzemeler için kira bedelinin yanında verdiği hizmetin parasını alıyor. Abonelik ücreti de eve ya da iş yerine konulan sensör sayısına göre değişiyor.

Benim bahsettiğim bu durum 3-4 sene önceydi ve tamamen abonelik üzerineydi ve alarm sistemi kesinlikle komple satılmıyordu. Eğer politikaları hala aynı ise sistemi söküp almakta ısrar edebilirler.

Verdiginiz bilgi için teşekkür ederim sizin yolunuzu izliyicem

3-4 yıl önce pronetin çözüm ortaklığını yapan yerde eğitim almıştım. Pronetin çalışma mantığı kurduğu sistemi satmak yerine ekipmanları tamamen kullanıcıya kiraya vermek. Komple satış gerçekleştirmiyorlar. Aylık sizi abone yapıyorlar, bunun karşılığında siz de her ay ADSL gibi ya da elektrik, su gibi fatura ödüyorsunuz.

Peki kurulan bir alarm sistemi için niçin kullandığım süre boyunca her ay fatura ödeyeyim? Çünkü bu sistem kapalı çevrim bir sistem değil. PIR dedektörlerinden, gaz sensörlerinden, yangın dedektörlerinden her an Pronet çağrı merkezine telefon hattı aracılığı ile veri gidiyor. (İstanbuldaki çağrı merkezlerine de gidip görmüştüm, bir kaç yüz çalışanı ile, şehir şehir ve bölge bölge ayrılmış şekilde sürekli gelecek olan çağrıları takip ediyor.) Bu sensörlerden herhangi biri alarm verdiğinde, örneğin yangın dedektörü, Pronet çağrı merkezi direk olarak size en yakın itfaiyeye haber veriyor ve evinize yönlendiriyor. Aynı şekilde bir gece yarısı evinizde ya da iş yerinizde alarm çaldığında çağrı merkezinde bu hemen fark ediyor ve hırsızlık şüphesiyle size en yakın güvenlik birimine haber verilip yönlendirme yapılıyor. (Aynı zamanda bazen kullanıcıya da direk haber veriyorlar) Bunun gibi bir çok hizmeti var. Yani pronet malzemeler için kira bedelinin yanında verdiği hizmetin parasını alıyor. Abonelik ücreti de eve ya da iş yerine konulan sensör sayısına göre değişiyor.

Benim bahsettiğim bu durum 3-4 sene önceydi ve tamamen abonelik üzerineydi ve alarm sistemi kesinlikle komple satılmıyordu. Eğer politikaları hala aynı ise sistemi söküp almakta ısrar edebilirler.

Verdiginiz bilgi için tşkler uzun uzun bilgi vermişsiniz parmaklarınıza sağlık sistem kapalı abone kapatmış benim onlarla sözleşmem yok geriye sadece eve zorla girip sistemi sökmeleri lazım kanun dışı olur sanırım buda

Son düzenleme:
Merhabalar sizi bağlayici bişe yok. Sistemin sorumlusu ilk abonede. Siz siztemi teslim etmeniz taşinan icin yararli olur. Aksi halde çok yüksek cezai bedel ödeyebilir yazik insanlara.
Ayrica cok üstlerine gider isinez zorla sökerler. Sirenin mantolamaya zarar vercegini bildirim diger urunleri teslim edil saten sireni almazlar

Zorla sökebilir adamlarin faturali mali ve istenildiğinde iadesi zorunludur

Merhabalar sizi bağlayici bişe yok. Sistemin sorumlusu ilk abonede. Siz siztemi teslim etmeniz taşinan icin yararli olur. Aksi halde çok yüksek cezai bedel ödeyebilir yazik insanlara.
Ayrica cok üstlerine gider isinez zorla sökerler. Sirenin mantolamaya zarar vercegini bildirim diger urunleri teslim edil saten sireni almazlar

Telefon açtılar özür dilediler

Verdiginiz bilgi için tşkler.
Aslında ben sistemin peşinde degilim müşteri temsilcisinin konuşması beni kızdirdı sonra telefon açtılar özürdilediler.
Sonuçta ben iyi niyetlı davrandım okadar ürünlerine sahip çıkıyorlarsa kiracım aboneligini kapatalı 3 sene olmuş adama sorarlar aslında aklınız nerde diye 3 sene boyunca yoksa sorun kalmadı önce alırız dediler sonra baktılar papuç saglam kusura bakmayın insafiyetinize kalmış dediler soruma cvpsız kalmadan cvp veren arkadaşlara çok tşklerimi sunarım iyiki böyle forumlar var akıl ve bilgi alıyoruz benden sonraki arkadaşlarada yardımcı olacakdır

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri