projektörler için zaman saati sorunu

dragon0658

Üye
merhaba
şöyle bir sorunumuz var üniversitemizde bazı binaların dış cephelerine akşamları çevreyi aydınlatmaları için projektörler kullanıyoruz bazı binalarda fotosel role kullanıyoruz bunda sorunumuz olmuyor ama bazı binalarda zaman saati kullanıyoruz bu zaman saatleri elektrik kesintisinde duruyor saat işlemiyor örn. yarım saat elektrik kesintisinde Şebeke geldiğinde saat yarım saat geriden işliyor ve projektörler zamanında yanıp sönmüyor tekrar zaman saatleri ayarlamak zorunda kalıyoruz. Bu zaman saatlerinin elektrik kesintisinde dahi çalışan modelleri varmıdır ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
legrand microrex QT 11 kullanabilirsin içindeki pil sayesinde 100 saat gibi bir süre hem güncel saat ilerliyor hem kontakları acıp kapatıyor.kolay gelsin

çok teşekkürler bu ürün baya yardımcı olucak bize

dtr14.png

mcb50.png
dtr10.png

Cihazların diğer teknik özelliklerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun ürünü belirleyebilirsiniz.Entes sitesinde katalog bilgileri mevcut.Ürün kodları soldan sağa DTR-14 , DTR-10 , MCB-50

Sayın,dragon0658,ben ekli resimdeki vemer astronomik zaman rölesini kullanıyorum.İtalyan işi,Türkçe menülü,kullanımı çok basit,en ince ayrıntısına kadar çok kaliteli,çok dayanıklı mükemmel bir cihaz.İl kodunu girdiğinizde günlerin uzayıp kısalmasına göre otomatik işlem yapıyor.Gün doğumu ve gün batımını rölenin belirlediği saatlere +- ilave ederek değiştirebilirsiniz.Obsiyonel olan iki röleli modelinde ikinci röle ilegece belirli bir saate kadar yanıp daha sonra sönmesini istediğiniz kısımlara kumanda edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• vemer.JPG
    vemer.JPG
    55.5 KB · Görüntüleme: 63
çok teşekkürler bu ürün baya yardımcı olucak bize

bende sana bunlardan daha ucuza mal olacak urun onermek istiyorum.ama birazcik program isi var senin icin moeller vede siemensin akilli rolelerini kullanmalisin bence cunku en azindan 4 cikis var vede dort cikisida ayri ayarlayabiliyorsun

bende sana bunlardan daha ucuza mal olacak urun onermek istiyorum.ama birazcik program isi var senin icin moeller vede siemensin akilli rolelerini kullanmalisin bence cunku en azindan 4 cikis var vede dort cikisida ayri ayarlayabiliyorsun

sn. Gezer77
coskuncoban73 arkadaşın söylediği legrand microrex QT 11 modelinin piyasa fiyatı 40-50 ytl arasında değişiyor
senin söylediğin modeller bundan daha ucuz daha iyi iş görüyorsa ( gerçi bana tek çıkışta yeter ) bizim için daha uygun çünkü 20 ye yakın zaman saati almayı düşünüyoruz

Sayın,dragon0658,ben ekli resimdeki vemer astronomik zaman rölesini kullanıyorum.İtalyan işi,Türkçe menülü,kullanımı çok basit,en ince ayrıntısına kadar çok kaliteli,çok dayanıklı mükemmel bir cihaz.İl kodunu girdiğinizde günlerin uzayıp kısalmasına göre otomatik işlem yapıyor.Gün doğumu ve gün batımını rölenin belirlediği saatlere +- ilave ederek değiştirebilirsiniz.Obsiyonel olan iki röleli modelinde ikinci röle ilegece belirli bir saate kadar yanıp daha sonra sönmesini istediğiniz kısımlara kumanda edebilirsiniz.

sn. tknsyn belirttiğiniz ürünün çalışma prensibi çok iyi güneşin doğuşuna ve batışına göre hareket ediyor 6 yıl pil süresi + enerji tasarrufu bu işlevler çok iyi ama piyasa fiyatı 75 ytl + kdv *20 = 1760 ytl sık sık bozulan kalitesiz ürünler yerine bu gibi uzun süre dayanıklı kaliteli ürünler kullanmak en güzeli
satınalma birimimizin takdirine kalmış artık
bilgi için teşekkürler

Zaman saatleri yerine fotosel röle kullansanız ,olur mu?
Daha ucuza gelir.

sn. Gezer77
coskuncoban73 arkadaşın söylediği legrand microrex QT 11 modelinin piyasa fiyatı 40-50 ytl arasında değişiyor
senin söylediğin modeller bundan daha ucuz daha iyi iş görüyorsa ( gerçi bana tek çıkışta yeter ) bizim için daha uygun çünkü 20 ye yakın zaman saati almayı düşünüyoruz
arkadasim bu cihazlarda dort adet cikis vede eklenebilmekte simdi siz bunun 4 cikislisi 200-300 civarinda bakin forumda akilli rolelerde gecmekte haklarindaki bilgiler ben olsaydim akilli roleyle yapardim

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri