Profilo CM0820KTR Arızası...

ersagun40

Üye
Arkadaşlar Çamaşır makinasının arkasında iki su girişi var. Sıcak soğuk yazısı yok. Hortum altta ki girişe bağlı. Makina alttaki ventilden su almaya başlayınca, üstte ki (boşta olan) ventilden geriye su akıtıyor (makinanın arkasına). Bunun sebebi ne olabilir? İkinci olarak, makina yumuşatıcı gözünden su almıyor ve hızlı yıkama tuşuna basmayınca yıkama da yapmıyor.

Arkadaşlar Çamaşır makinasının arkasında iki su girişi var. Sıcak soğuk yazısı yok. Hortum altta ki girişe bağlı. Makina alttaki ventilden su almaya başlayınca, üstte ki (boşta olan) ventilden geriye su akıtıyor (makinanın arkasına). Bunun sebebi ne olabilir? İkinci olarak, makina yumuşatıcı gözünden su almıyor ve hızlı yıkama tuşuna basmayınca yıkama da yapmıyor.
çift hortumuda musluğa bağlaman gerekli eğer sıcak su musluğu oksa nalburdan bir tane çatal al musluğa bağla iki hortumuda çatalın girişlerine bağla

Her iki su girisine hortum baglaman lazim.dediyin sorunlari hepsi cozulecekdir

Yaşanan problemlerin hepsi ön yıkama, 60'C altındaki yıkamalar, durulama ve yumuşatıcı adımlarının kaynağı olan soğuk su girişini boşta bırakıp sadece sıcak su girişine su bağlamış olmanızdan kaynaklanıyor. Açıklandığı gibi çift hortumu Y parçası ile tek musluğa bağladığınızda sorunlarınızın hepsi çözülecektir.

Tek problem soğuk su girişine bağlanmayan hortummuş. Söylediğiniz gibi y çatal alarak hallettim. Sağolun.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri