profilo bd 4303 anfe üstü soğutuyor, altı soğutmuyor

selam arkadaşlar değerli ustalar

evimde profilo bd 4303 anfe no-frost buzdolabı var, geçen yıl elektronik kartı değiştirilmişti servis tarafından. kart değişiminden sonra buz dolabının alt soğutması zayıfladı ve şimdi ise hiç soğutmaz oldu. üst normal. elektronikçiyim bu arada. sorun neden olabilir? benim yapabileceğim bir şeyler var mıdır? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Buzdolabın fişini çekip üst ve alt kapakları açık olarak 24 saat bekledikten sonra buzdolabını çalıştırın.Bu işlemden sonra alt kısmı soğutmaya başladıysa sorun aşırı karlanma ve eritemediği için üst buzluktan alt bölüme soğuk havanın iletilememesidir.Sorun düzelipte 2-3 hafta sonra tekrarlarsa üst soğutucu bölümde bulunan eritme rezistanslarda sorun vardır.

selam arkadaşlar değerli ustalar

evimde profilo bd 4303 anfe no-frost buzdolabı var, geçen yıl elektronik kartı değiştirilmişti servis tarafından. kart değişiminden sonra buz dolabının alt soğutması zayıfladı ve şimdi ise hiç soğutmaz oldu. üst normal. elektronikçiyim bu arada. sorun neden olabilir? benim yapabileceğim bir şeyler var mıdır? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ısitıcı rezinstası varya onun sigortasını degiştir üst kapı aç alttaki sıtraforu kaldır ordadır siyah parça buzluk bölmesine baglıdır

ama d,ikkat et buzlnama varsa sıtraforu bozma eriterek aç o bölgeyi

dolap 1 aydır çalışmıyor zaten, strafor dediğiniz parça hangisi orayı nasıl açarım

dolap 1 aydır çalışmıyor zaten, strafor dediğiniz parça hangisi orayı nasıl açarım
Birde sanırım sizin dediğiniz yer sanarak yanlışlıkla kahvaltılık bölmesinin üstündeki kısmı söktüm içinden köpük içerisinde buzluktan gelen hava kanalının ağzına denk gelen ve anladığım kadarıyla alt kapı kapalıyken hava akışına izin veren açıkkende buzluktan gelen havayı kesen valf gibi blr sistem var. Yarım daire kapı açılıp kapanınca yarım tur dönüyor ve duruyor. Buzluktan gelen hava .ok soğuk değil. Bu sizin bahsettiğiniz kısım buzluğun içinde ve buzluk zeminindeki kafesli kısımın altında mı? Herkese teşekkürler.

sorunu çözdüm, buzluğun altındaki kısımda açılıp kapanan yarım daire sıkışmış, şimdi saat gibi çalışıyor, herkese teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri