Prefabrik Ev Tesisatı Ve Bahçesinin Kumanda Tesisatı.

Prefabrik ev yaptırıyorum arkadaşlar elektrik tesisatıyla su tesisatını kendim yapacağım.. Bahçeyede bir pano koyup farklı şeyler yapmak istiyorum..sensörlerle switchlerle vs... plc bulabilrsem iyi bişey onuda kullanmak istiyorum... sizin aklınıza gelen önerebileceğiniz birşeyler var mıdır acaba arkadaşlar...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
maddi olarak durum iyiyse akıllı ev otomasyonu uygulayabilirsiniz mesela sabahları belli saatte bahçeyi sulayıp rüzgarın ve gunesin durumuna göre camları acıp perdeleri acabilir evin belirli odaların sıcaklığını ayarlaya bilir aklına gelen herseyi yaptırabilirsin paran varsa tabi siemesin ıntabus urunlari var cok profosyonel tavsiye ederim sakın ola cin malı cihazları kullanma zaman asımından sonra iş gçörme hae geliyor....
GAMMA instabus - KNX - Low and Medium Voltage - Siemens

Belki basit gelebilir ama küçük ve bence önemli bir ayrıntı ileteyim;
Acil aydınlatma yapılabilir, elektrik kesintileri için 12 V tesisat yapılarak panoya konulacak akü, bir kaç röle ile uzun müddet aydınlatma sağlanabilir.Hatta aynı aküyü güneş enerjisi ile şarj edebilirsiniz.

Ben kendime ev yapacak olursam ilk yapacağım iştir.

cs-tech akıllı ev otomasyonunu inceledim az çok.. .çok güzel ama maddi açıdan benim için hemen yapabileceğim birşey değil köydeki bir yerimize yapılıyor şuanda prefabrik... daha basit ve maddiyatı daha aaz olan olursa çok güzel olur yinede tşk.ler

brass6 Dediğiniz gerçekten güzel fikir acil aydınlatma şart bu iyi fikir..bunun tesisatını bulup yapabilirim... ama güneş enerjisinide ayarlayabilirsem çok daha güzel olur hatta bahçe aydınlatmasını falan bununla gerçekleştirebilirim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri