PowerFlex 4M 2 kademeli hız

avast

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Merhaba Arkadaslar,PowerFlex 4M 2,2 KW sürücüyü,Hızlı ve Yavas olmak üzere 2 kademeli Cıkıs hızı sağlamasını istiyoruz. Bunu PLC ile röle vasıtası ile yapmacagız.Konu hakkında bilgi paylasımını yapabilirmisiniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
5.terminale bir kablo bağlaman lazım.ve t201 nolu parametreyi 4 yapman lazım.A410 nolu parametreden hız girersin.bu şekilde yaparsan oluyordu.5 terminale 24 volt verdiğinde a410 a girdiğin değer ile döner

[MENTION=106239]taner.bayir[/MENTION] Hızlı besleme normal 11+1 ucu vermem gerekiyor dimi? Yani Yavas beslemede vereceğm +24Vdc Gibi değil?

aslında ben iki hızlı uygulamayı şöyle yapıyorum.p104 e küçük hızı p105 e büyük hızı tanımlıyorum.küçük hızda dönmesi gerekirken 1 nolu uca 24 volt veriyorum ileri yönde küçük hızla gidiyor.2 nolu uca verince küçük hızla geri gidiyor.büyük hız için ise bir röle çektiriyorum ve rölenin kontakları ile sürücüdeki 10v ile analog giriş ucunu kısa devre ediyorum.böylece p105 e girdiğim değer ile ileri veya geri dönüyor.

aslında ben iki hızlı uygulamayı şöyle yapıyorum.p104 e küçük hızı p105 e büyük hızı tanımlıyorum.küçük hızda dönmesi gerekirken 1 nolu uca 24 volt veriyorum ileri yönde küçük hızla gidiyor.2 nolu uca verince küçük hızla geri gidiyor.büyük hız için ise bir röle çektiriyorum ve rölenin kontakları ile sürücüdeki 10v ile analog giriş ucunu kısa devre ediyorum.böylece p105 e girdiğim değer ile ileri veya geri dönüyor.
Teşekkür ederim [MENTION=106239]taner.bayir[/MENTION]

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri