Power Supply Arızası Hk?

HaSaN_2144

Üye
ustalarım elimde hobi amaclı devrelerde kullandığım frisby FR-PS25F8 250 watt bir power var. 20 tl lik ürün .

bu power yeşil siyah birleştirerek boşta çalıştırıyorum uzun zamandır. hiçbirşey bağlı değilken power birden kapandı ve bidaha tık yok açılmıyor.

çalışan asus marka anakarta bağladım normalde anakartın ledi açık olur power takılıyken ama bunda açık değil ne fan dönüyor hiçbir kabloya da elektrik gelmiyor.

sigortayı konrol ettim sorun yok. 220 ac kabloyu powera takarken normalde olduğu gibi elektrik gittiği belli oluyor ama tetiklemiyor.

görünürde şişme yanık patlama yok sessiz sedasız sanki pirizden fişi çekmişim gibi kapandı.

ipucu olabilecek şeyleri söyledim detay sorabilirsiniz. lütfn yardımcı olunuz

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

evet yollar elemanlar sağlam yanık patlama yok zaten dediğim gibi sessizce kapandı bidaha açılmadı

yardım edin lütfen tecrübeli olanlar vardır mutlaka

girişteki transistörleri kontrol et önce sonra bakarız

Son düzenleme:
entegrelerde bozulmuş olabilr.regülatör entegreleri ve diğer entegrelerde sorun olabilr.güç kaynağına enerji verip ölçü aletiyle girişteki elemanların çıkışlarını ve çıkıştaki elemanları,regülatör entegrelerinin cıkıslarını ölç.

1 ve 2 entegreler arızalıymış halbuki yepyeni ondan voltaj vermiyodu. yenileriyle değiştim teşekkürler ilginiz için ..

kolay gelsin hemşerim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri