Power supply + amfi tamiri yardim

Merhabalar tekrar.

Bu tur bir smpsin tamiri normal cihazlara gore daha zor olacagini soyleyebilirim.

1 elektronik bilginiz ne derecedir? Uyarmak bize duser bu cihazin icinde olumcul derecede yuksek voltaj barindirmaktadir ayrica enerjiyi kesseniz dahi sol alttaki kapasitorde bir sure bu elektrigi barindirir.

2 multimetre olcu aletiniz varsa once cihazin F1 yazan sigortanin saglamligini kontrol etmekle baslayin.
3 enerji uclarini ohm metre konumunda olcun kisa devre varmi bakim kisa devre yoksa
4 enerji verin ve buyuk kapasitorde 320 volt civarinda voltaj okuyun.

Sonrasina butdan devam edelim.

f1 yazan kahverengi bir sigorta var onu bacaklarını ölç kısa devre olması lazım değilse bir akkor flamanlı lambayı f1 bacaklarına bagla lamba önce şiddetli yanacak daha sonta yavaş yavaş sönecektir sönmezse sistemde kısa devre vardır bir dene derim

lamba sönerse sigortayı değiştir

Merhaba hasan bey.

Soylemis

Merhabalar tekrar.

Bu tur bir smpsin tamiri normal cihazlara gore daha zor olacagini soyleyebilirim.

1 elektronik bilginiz ne derecedir? Uyarmak bize duser bu cihazin icinde olumcul derecede yuksek voltaj barindirmaktadir ayrica enerjiyi kesseniz dahi sol alttaki kapasitorde bir sure bu elektrigi barindirir.

2 multimetre olcu aletiniz varsa once cihazin F1 yazan sigortanin saglamligini kontrol etmekle baslayin.
3 enerji uclarini ohm metre konumunda olcun kisa devre varmi bakim kisa devre yoksa
4 enerji verin ve buyuk kapasitorde 320 volt civarinda voltaj okuyun.

Sonrasina butdan devam edelim.
Merhaba serkan bey aslina bakarsaniz ben bu islerden anlamiyorum. Cihazi size gondersem bakabilme imkaniniz varmidir.?

Merhaba hakan bey

Board anfi ve power supplyi beraber barindiriyor.
Acikcasi yenisine 400euro fiyat verdikleri icin bunu yaptirmak istiyorum. Yabanci forumlarda yapilabildigine dair yazilar gordum buradada yapilabilecegine inaniyorum.

Distirubutoru ile gorusmemde yapilabilecegi ancak kendilerinin tamir yapmadiklarini yalnizca degisim yapabildiklerini soylediler.

Umarim boardi tamir edebilecek birini bulabilirim.

400euro çok uçuk bir fiyat.Cihazın marka ve modelini nedir acaba,onu bu kadar pahalı yapan nedir?
Kartın diğer yüzünde neler var,paylaşabilirmisiniz. Anfi kısmını harici bir beslemeyle çalıştırmayı denediniz mi ? Anfi,beslemeyi bozmuş olabilir, emin olmak lazım.

400euro çok uçuk bir fiyat.Cihazın marka ve modelini nedir acaba,onu bu kadar pahalı yapan nedir?
Kartın diğer yüzünde neler var,paylaşabilirmisiniz. Anfi kısmını harici bir beslemeyle çalıştırmayı denediniz mi ? Anfi,beslemeyi bozmuş olabilir, emin olmak lazım.

Herhangi bir denemede bulunmadim. Markasindan ve teknolojisinden bu kadar pahali bir urun zannedersem. Amerikada dahi 300dolar civarinda fiyat veriyorlar. Sadece bir besleme yuzunden bu kadar para vermek ise sacma geliyor. Yapilmayacak birsey degil ancak benim yapabilecegim birsey degil malesef.

Ekli dosyalar

• 20160214_151339.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 18
  • 20160214_151244.jpg
    20160214_151244.jpg
    193.1 KB · Görüntüleme: 24
Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynen markadan, her babayiğidin harcı değil bunu almak, diğer rakiplerle karşılaştırınca bir nevi ferrari ... cihaz yüksek fiyatlı olunca parçanın fiyat etiketinin de bu denli yüksek olması normal, tamiri mümkün olsa bile (herkese nasip olmaz) ki her türlü parçanın yurdumuzda bulunabilmesi biraz zor düşüncesindeyim. Başka elektronik yok mu bundan mı ibaret sistem, ekran, kontrol vb.?

Aynen markadan, her babayiğidin harcı değil bunu almak, diğer rakiplerle karşılaştırınca bir nevi ferrari ... cihaz yüksek fiyatlı olunca parçanın fiyat etiketinin de bu denli yüksek olması normal, tamiri mümkün olsa bile (herkese nasip olmaz) ki her türlü parçanın yurdumuzda bulunabilmesi biraz zor düşüncesindeyim. Başka elektronik yok mu bundan mı ibaret sistem, ekran, kontrol vb.?
Cihaz resimdeki boarda ve subwoofere baglaniyor. Merak ettigim baska birseyse bu kart tamir edilemez ise yerine baska bir kart takabililirmiyim?

Cihazın işlevini tam anlamak için önlü arkalı resimleri gerekli, ama başka kart kullanımında aynı kaliteyi alman garanti edilemez. 2. kart da bu cihazla mı ilgili ilkine göre daha eski teknoloji?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri