Power supply + amfi tamiri yardim

Kicali

Üye
Merhaba araniza yeni katildim.
Benim sorunum cihazimi tamir edemiyorum.
20160212_192831.jpg
20160212_192831.jpg
Siz üstadlarimin yardimci olabilecegini düşünüyorum.
Tesekkur ederim.

Bu kadar bilgiyle size yardımcı olmamız pek mümkün değil.

keşke marka model çalışma voltajı ve sorunla ilgili bilgileride yazsaydınız.

Birde forum kuralları gereği aynı konuyu birden fazla yere açmak yasak.

Cok ozur dilerim 2 yere actigimin farkinda degilim. Marka B&O icepower 200asc 200wlik bir amfi barindiriyor. Söylenene göre cihazimin besleyicisinde sorun var. Ancak yapabilecek bir yer bilemiyorum.

Alet çok güzel bir cihazmış. Güzel olmasına karşın bir o kadarda karışık komplike bir yapısı var. Her elektronikçiyim diyenin anlayacağını sanmıyorum.

Elektronik bilginiz çok iyi değilse işin ehli birine göstermekte fayda var.

Umarım forumdaki arkadaşlarımızdan yardımcı olacak birileri çıkar.

Geçmiş olsun.

Tesekkur ederim alakaniz icin umarim yardimci olabilecek birisi cikar. Caresiz bir durumda kaldim :)

f1 yazan kahverengi bir sigorta var onu bacaklarını ölç kısa devre olması lazım değilse bir akkor flamanlı lambayı f1 bacaklarına bagla lamba önce şiddetli yanacak daha sonta yavaş yavaş sönecektir sönmezse sistemde kısa devre vardır bir dene derim

Merhaba araniza yeni katildim.
Benim sorunum cihazimi tamir edemiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 30652 Ekli dosyayı görüntüle 30652 Siz üstadlarimin yardimci olabilecegini düşünüyorum.
Tesekkur ederim.

lamba sönerse sigortayı değiştir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elinizde tuttuğunuz sadece power supply ise ve tek voltaj çıkıyorsa (12 veya 24v) gibi hiç uğraşmayın.Bu kadar karmaşık bir besleme tamiratı astarını geçebilir.Amplikatör kısmı ayrı bir kart halindeyse piyasadan aynı ampere sahip hazır smps besleme alın.Emin olun pişman olmazsınız.

Sayin hakan1846 ,

Devreye soyle bir bakinca karmasik bir yapisi var. Muhtemelen akim koruma ve ses anfisinde kullanilmasindan dolayi ozel filtreli bir devre oldugunu dusunuyorum.

Bahsettiginiz yontem uygulanabilir ama dip gurultuye neden olabilecegini dusunuyorum.

Kolay gelsin.

Ilginiz icin tesekkur ederim. Dediklerinizi uygulayacagim peki diyelim kisa devre var bu yailabilecek birseymi?

Elinizde tuttuğunuz sadece power supply ise ve tek voltaj çıkıyorsa (12 veya 24v) gibi hiç uğraşmayın.Bu kadar karmaşık bir besleme tamiratı astarını geçebilir.Amplikatör kısmı ayrı bir kart halindeyse piyasadan aynı ampere sahip hazır smps besleme alın.Emin olun pişman olmazsınız.
Merhaba hakan bey

Board anfi ve power supplyi beraber barindiriyor.
Acikcasi yenisine 400euro fiyat verdikleri icin bunu yaptirmak istiyorum. Yabanci forumlarda yapilabildigine dair yazilar gordum buradada yapilabilecegine inaniyorum.

Distirubutoru ile gorusmemde yapilabilecegi ancak kendilerinin tamir yapmadiklarini yalnizca degisim yapabildiklerini soylediler.

Umarim boardi tamir edebilecek birini bulabilirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri