Power led sürücü sorunu yardım

Merhabalar yaptıgım devrede power ledlerım yanıp yanıp sönüyor çalıştırdıgım anda problem nedir acaba parçalarım bunlar

653rn7.jpg

E5vrgA.jpg

Ledlerinizin her birinin calisma voltaj ve amperleri nedir? O a gore hesap edelim

Çalışma voltajı : DC 3.6V-3.8V yazıyordu aldıgım yerde 4 kırmızı 1 mavı kullandım her bırı 3w ledler

Dostum telefondayim kaba bir hesap yaparsak 3 watt ve 3.5 volt bir led icin gececek akim 850 ma dir.

Ancak elinizdeki guc kaynaklari gorebildigim kadariyla bu gücü saglamiyor. 650 ma guc veriyor ama neden uzerinde 3 w yaziyor anlamadim.

Guc kaynaginiz 17.5 ile 19 volt verebiliyor olmasi gerekiyor.

Bu duruma gore guc kaynaginiz uygunsuz gorunuyor.

Evet bende bunu anlamadım zaten 10x3w yazıyor ama 5 tanesını bıle calıstırmıyor:)demek ki cin malı boyle birsey benim alacagım 900ma mı yazsın ozaman kesin olarak calısacakmıdır acaba?

Standarti kac ma bilmiyorum ama matematiksel hesabi 850 ma piyasada 900 var ise 900 ma kullanilir. 1 watt ledler bildigim kadariyla 350 ma 2 watt 700 ma 3 watt 1050 ma biliyorum ama aksam musait olunca satis sitelerine bakabilirim.

Vaktiniz var ise. Yada bilen uye arkadaslarimiz varsa onlarda yazabilir.

Problem degil beklerim yardımcı olursanızda çok teşekkür ederim.Müsait olmanızı bekleyecegim.

Ölçü aletin varsa led bağlamadan çıkışı ölç, sürücü yanında şema yok mu veya sitede?

aynışeymidir bilmem ama ledlerde (+) ve (-) ters bağlandığında ledler yanıp soner.

Tekrar selamlar,

Farnelin sitesinden örnek bir led datasheetini ekliyorum. Bu bilgiye göre 3 watt bir led 700 ma ile sürülüyor. ( her ne kadar mantığıma sğmasada )

http://www.farnell.com/datasheets/36359.pdf

Bu noktada elinizdeki 5 ledi seri bağlayacaksınız. Total voltajı 18 volt gibi bir değer.

Aşağıda meanwell markasının örnek led sürücüleri ile ilgili ürün bilgi linki var. Bu linkteki ürünlerden aşağıda resmini gördüğünüz APC-25-700 ürün ile 5 adet 3 watt ledi sürebilirsiniz. Bu ve benzeri ürün işinizi görür. Bu ürün 11 - 36 volt arası ve 700 ma akım verebilecek bir üründür.

Sizin ihtiyacınız ise yukarıda belirttiğim gibi 18 - 20 volt 700 ma dir. Yine bu değerleri verebilecek başka bir trafoda işinizi görür. ( sabit akım kaynağı olması gereklidir )

http://www.meanwell.com/webapp/product/search.aspx?prod=apc-25

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri