power led bağlantısı ve sürücü seçimi

cibalth

Üye
Merhaba arkadaslar,
90 tane 1 watt power ledi 18 li 5 tane duz pcm kullanarak sürmek istiyorum. nasıl bir sürücü seçmem gerekir akım kontrollü olması gerektiğini biliyorum ancak 90 tanesini bir tane sürücü ile sürebilirmiyim?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba arkadaslar,
90 tane 1 watt power ledi 18 li 5 tane duz pcm kullanarak sürmek istiyorum. nasıl bir sürücü seçmem gerekir akım kontrollü olması gerektiğini biliyorum ancak 90 tanesini bir tane sürücü ile sürebilirmiyim?
2 Tane 601050 Sürücü işinizi görür 45 ini bir sürücüden 45 ni bir sürücüden besleyin

hocam bahsettiğin sürücüye baktım kafama bişey takıldı cevaplarsanız sevinirim
şimdi benim kullanacağım power ledler 1 watt lık yani üzerinden 350 mA akım geçmesi gerekmiyor mu? önerdiğiniz sürücü 1050 mA akım veriyor bir yanlışlık olmasın?
yoksa o 45 45 ayırdıklarımızın herbirinide 15 15 15 şeklinde paralel mi bağlamamız gerekiyor?

güncelllllllllll

hocam bahsettiğin sürücüye baktım kafama bişey takıldı cevaplarsanız sevinirim
şimdi benim kullanacağım power ledler 1 watt lık yani üzerinden 350 mA akım geçmesi gerekmiyor mu? önerdiğiniz sürücü 1050 mA akım veriyor bir yanlışlık olmasın?
yoksa o 45 45 ayırdıklarımızın herbirinide 15 15 15 şeklinde paralel mi bağlamamız gerekiyor?
Aynen öyle 15 15 bağlıcaksınız 3 kanala böleceksiniz her kanal 350mA olacak

Sa hocam konu eski ama lazım oldu trafik işaret robotu yapicam yaklaşık 2x2 mt civarı içine sağ ok ve sol ok lamba yerleştirip yanıp sönmesin sağlamamız lazim bunun için yoldaki sinyal lambalarının yanana dizip ok yapmayı dusynuyorum yada içini boşaltıp kendim devre tasarlamam lazim yardımcı olabilecek var mi

flip flop devrelerini araştırınız, 5mm lik mantar led kullanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri