Potansiyometreyi +10V ve -10V arası çalıştırma

freedom33 arkadaşımızın dediği gibi olduğunu düşünüyorum adı üstünde aynı parça içerisinde diyorsunuz beslemeyi oradan alacak yani 200mA besleme akımı. 8 mA ise servonun kontrol giriş akımı yani direction için gereken akım.
size şöyle ispatlayım ozaman
hem polarite değişecek hemde servo motor ve sınırlandırma devresi pozisyon devresi çalışacak peki nerde ozaman bu devrenin ve servonun beslemesi?

8mA ile koskoca uçağın STEERING yaptığına siz şaşırabilirsiniz belki ama sonuçta birkaç mikroamperlik bir data ile bir ÜLKE nükleer silah ile yok edilebiliyor bende buna şaşırmıyorum. yada sizin jargon ile birörnek vereyim uçaktaki trim kasnaklarını döndüren motora gelen bilgi uçağın içinde bulunan IMU veya G sensöründen gelen mikroamper seviyesinde analog bilgi ile komuta ediliyor ve aileronlar hareket ediyor bunada şaşırmıyorum.

burada tartıştığımız 8mA ile o servonun beslenemeyeceği (kontrol edilemeyeceği değil).
Keşke elimde olsa sizi misafir edebilsem hangarımızda ve sadece 8 mA ile servo çalıştırılabildiğini gösterebilsem. Başka hiçbir devre vs yok Servovalve nin içerisinde, sadece 8 mA geçiyor bildiğiniz power supply'lar vasıtasıyla servonun coilinden. Dediğim gibi aynı parça üzerindeler fakat bağımsızlar o 200mA çeken solenoid valve hidrolik yolu açıyor servo için o kadar (200 mA servo ile hiçbir ilgisi yok!). Kaynakları bağımsız daha evvel bahsettiğim gibi.

Keşke elimde olsa sizi misafir edebilsem hangarımızda ve sadece 8 mA ile servo çalıştırılabildiğini gösterebilsem. Başka hiçbir devre vs yok Servovalve nin içerisinde, sadece 8 mA geçiyor bildiğiniz power supply'lar vasıtasıyla servonun coilinden. Dediğim gibi aynı parça üzerindeler fakat bağımsızlar o 200mA çeken solenoid valve hidrolik yolu açıyor servo için o kadar (200 mA servo ile hiçbir ilgisi yok!). Kaynakları bağımsız daha evvel bahsettiğim gibi.

hangara gelmemize gerek yok bir video çekin servo çıplak ve açık vaziyette iken görelim. (ama 3 lü prizden çakmak ile 220v elde eden video gibi olmasın kaçak kablo masanın altından gitmesin :D )

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri