Pop sensor sorunu

PNp sensor ile 24 v role cektiriyorum sensor cismi algılıyor çıkış veriyor ve role bırakıp yeniden çekiyor sürekli bu şekilde çekip birakiyor. Sürekli çekmiyor role

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Beklentiniz, sensör bir kere gördükden sonra, rölenin devamlı çekıli kalmasımıdır. O zaman röle hangi durumda bırakacak. Daha açık bilgi verirmisin.

onu demek ıstemedım sensor goruyor ama sureklı bırakıp yenıden goruyor sureklı

Ya algılama mesafesi, sınırda, titriyor, yada besleme gerilimi düşük. mesela 4 mm. algılama mesafesı olan sensörde, tam 4 mm veya buna yakın degerde, Az yaklaştırmayı deneyin. Be4sleme gerilimini ölçün.

indüktif 200 mm ama cısımle arasında 2 .3 mm var yok yani titreme yapıyor role ıledee kontaktör cektırıyorum sorun cıkartıyor

hayır dc röle 24 sürekli kullandıgımız güç kaynagı ve röle ama titreme yapıyor sensör 3 goruste yapmıyorsa 4 .ude yapıyor

hayır dc röle 24 sürekli kullandıgımız güç kaynagı ve röle ama titreme yapıyor sensör 3 goruste yapmıyorsa 4 .ude yapıyor
Bu noktada eleme ususlü yapmanız lazım ; önce röleyi ; sonra sensörü ; daha sonra güç kaynağını değiştirerek arızayı kıstırmaya çalışın . ( Tam sanayi ağzı oldu :) )

röleyi degistimm 3 farklı mesafe de sensor degıstım röle degiştim ama yine aynı

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri