pompa motorları

redbullife

Üye
elimde 2 adet aşağıda gözüken motorlar mevcut bu motorlar vakum pompa motorları olarak kullanılacak ben bu motorları yıldız üçgen yol vermeyi düşünüyorum.
1-Herhangi problem ile karşılaşırmıyım?
2-Zaman rölesini pnomatik tip uygulasam sağlıklı olurmu?

Pompalar takriben gün boyu 08:00 / 18:00 arası çalışacak.

Ekli dosyalar

• 1428572686732.jpg
    1428572686732.jpg
    83.7 KB · Görüntüleme: 48
  • 1428572700458.jpg
    1428572700458.jpg
    85.8 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
- Özel trafonuz varsa,direkt üçgen çalıştırabilirsiniz.Yıldız/Üçgen de çalıştırabilirsiniz,
- Pnömatik zaman rölesi kullanmanız,daha sağlıklı bir uygulama değildir.Kaliteki olması yeterli.

eyvallah abi sağol buna benzer iki motor daha var aktif çalışıyor onlarda 15 kw 1400 küsür devri var onlar direk üçgen bağlı ve pompaya motor kayış sistemi ile bağlı .Benim resimdekilerin devri yüksek ve pompaya kaplin ile bağlı trafom yok en sağlıklısı yıldız üçgen olacak..

.

Son düzenleme:
sayın reaksiyon pompa su amaçlı değil vakum emiş pompası

Normal şebekede gerilim 3.faz fazlar arası 380 volt.
Resimdeki motorunuz ücgende 400.volt yıldızda 690.volt
bu nedenle bu motoru 380.volt devrede üçgen olarak çalıştırabilirsin.

sayın ahnur bahsettiğiniz şekilde direk üçgen yol vermemde çekeceğim akım 25.4 amper ama çalışma saatim ve dur kalk olayı çok olacaktır bu bir sıkıntı teşkil edermi

En iyisi sürücü kulanman.
direk üçgen çalışma sırasında ilk kalkışda normal akımın yaklaşık 3 katı akım çeker bu nedenla tesisatınız buna müsait olması gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri