Pnp sensörün sağlamlık testi nasıl yapılır

arti

Üye
pnp sensorun saglamlık kontrolunu yapmam gerekıyor bunu bana soyleyebılecek varmı ama enerjı vermeden . uclardan ne omaj okumam gerekıyor artı eksı veya adres ucu aralarından acıl cevap beklıyorum sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
enerji vermeden pnp olsun npn olsun sağlamlık testi yapıyorum diyen sağlıklı bir açıklama yapmamış olur. en doğrusu enerji altında test yapmaktır. bunuda bildiğini sanıyorum. çünkü enerji vermeden nasıl yaparım demissin.saygılarımla.

enerjı vermeden su an yapmam gerekıyo ben sadece uclar arası omaj almam gerekıyomu gerekmıyomu onu merak edıyorum enerjı altında ıse artı ve eksı ucların dan 24 adres ucundanda saseyle adres arasından olcum voltajını almam gerekıyo ama enerjı yokken yanı sensor okumuyoken nasıl test ederım yanı saglamlık kontrolunu yaparım benım buna ıhtıyacım var

normal transıstor
mu sgıbı
dusun
kırmızı renk (+)beyz
mavi renk(-) collactör
siyah renk (cıkısı) emıter
npn ıse dıjıtal olcu aletının kırmızı prob yanı (artı) kırmızıya sabıt tut sensorun renklerıne gore soyleyecem kırmızı sıyah arası dırenc kırmızı mavı arası dırenc gormelısın
olcv aletının sıyah ucvnc yanı(-) sını kırmızıya saıt tut kırmızı sıyah arası sonsuz dırenc kırmızı mavı arası sonsuz dırenc sımdıde sıyah mavı ve mavı sıyah arasını olc her ıkı olcvmdede sonsuz dırenc gostermelı

arkadaslar enerjı verdım sensorlere tek tek yazıcam sensor 1 + - arası 21 v adres - arası 15 v sensor 2 + - arası 22 v adres - arası 12 v sensor 3 + - arası 23 v adres - arası 11 v sensorlerın belırbır voltajı salmadıklarını bılıyorum ama buna gore gerı donusler bana dusuk geldı sızce ? sensorler saglammı ben saglam dıyebılırım ama sızlerdende fıkır almak ıstıyorum cok hasas bı konu

pnp sensörün uçları kahverengiye +24 v ,,,maviye -0v bağladıktan sonra.ölçü aletinin + probunu sensörün siyah kablosuna değdir.ölçü aletinin - probunu güç kaynağının - 0v ucuna değdir.sensör önüne bir cisim koyduğunda ölçü aletinden 24 volt okuyorsan sensör sağlamdır.
2.yol ise pnp sensörün kahverengi ucuna +24v (güç kaynağının) mavi ucuna - 0v (güç kaynağının) bağla.sensörün siyah ucunu 24 voltluk rölenin A1 ucuna bağla rölenin b1 ucunu da - 0v ye bağla ve sensöre bir cisim yaklaştır.röle çekerse sensör sağlamdır

gusel demıssınızd eben calısan bı makınanın taco sensorlerını olcmek durumundayım sensorlerı yerınden cıkarmak ıstemıyorum makına calısırken aldıgım olcum degerlerı bunlar buna gore bısey soylenemezmı

Moderatör tarafında düzenlendi:
kırmızı renk (+)beyz
mavi renk(-) collactör
siyah renk (cıkısı) emıter
npn ıse dıjıtal olcu aletının kırmızı prob yanı (artı) kırmızıya sabıt tut sensorun renklerıne gore soyleyecem kırmızı sıyah arası dırenc kırmızı mavı arası dırenc gormelısın
olcv aletının sıyah ucvnc yanı(-) sını kırmızıya saıt tut kırmızı sıyah arası sonsuz dırenc kırmızı mavı arası sonsuz dırenc sımdıde sıyah mavı ve mavı sıyah arasını olc her ıkı olcvmdede sonsuz dırenc gostermelı[/QUOTE]

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri